fbpx

Mike Tyson przyjechał na Podlasie na nietypowe zakupy

Słynny bokser Mike Tyson miał złożyć wizytę w małej podlaskiej miejscowości Piątnica w celu nabycia ponad 100 gołębi, które od najmłodszych lat są przedmiotem jego zainteresowań. Szczegóły tej wizyty owiane są tajemnicą.

Spotkanie znanego mistrza świata w boksie i entuzjasty gołębi, Mike’a Tysona, miało miejsce w Piątnicy, niedaleko Łomży, tuż przed dniem Wszystkich Świętych. Wiadomości o tym wydarzeniu przekazane zostały przez jednego z użytkowników Instagrama, który opublikował zdjęcia z tego spotkania.

View this post on Instagram

A post shared by hypetalk (@teamhypetalk)

O wizycie Tysona donosił portal mylomza.pl, który ustalił, że Tyson odwiedził Piątnicę w towarzystwie przyjaciół z USA. Amerykański bokser nabył od lokalnego hodowcy ponad 100 gołębi. Portal z Łomży podkreśla, że równocześnie podjęto próbę zaszczepienia w Łomży tej liczby gołębi w celu uzyskania certyfikatów zdrowotnych niezbędnych do ich eksportu do Stanów Zjednoczonych. W związku z tym skontaktowano się z kilkoma gabinetami weterynaryjnymi w mieście. Eksport ptaków do kraju niebędącego członkiem Unii Europejskiej komplikują obecne restrykcje związane z chorobami drobiu, w tym HAPI, ograniczające handel tymi zwierzętami.

W rozmowie z mylomza.pl hodowca gołębi z Piątnicy odmówił komentarza na temat spotkania. Poprzez informatora w Łomży dowiedziano się, że syn hodowcy potwierdził wizytę Tysona, ale zarówno on, jak i jego ojciec zobowiązani są do milczenia na mocy podpisanej klauzuli poufności.

Mike Tyson, znany z agresywnego stylu w ringu i przydomków takich jak Bestia czy Żelazny Mike, zyskał sławę jako pierwszy pięściarz wagi ciężkiej posiadający jednocześnie tytuły WBA, WBC i IBF. Ostatnią zawodową walkę stoczył w czerwcu 2005 roku. Po zakończeniu kariery bokserskiej powrócił do swojego hobby — hodowli gołębi. Jego pasja była nawet tematem filmu wyprodukowanego przez Animal Planet pt. „Taking on Tyson”.

Dodaj komentarz