fbpx

5 zielonych terenów do zamieszkania na Śląsku

Górny Śląsk stereotypowo kojarzy się z zanieczyszczonym powietrzem i kopalniami. Takie miejsca co prawda się zdarzają, ale tylko w przypadku centrów miast aglomeracji górnośląskiej. Im dalej od Zabrza, Rudy Śląskiej czy Dąbrowy Górniczej, tym piękniejsze tereny zielone może znaleźć. Czyste i wygodne do życia miejsca znajdziemy też w bardziej zadbanych miastach. Gdzie można zamieszkać na terenie Śląska, jeśli liczymy na tereny zielone?
1. Paprocany w Tychach

Tyskie Paprocany to dzielnica znajdująca się w okolicach wielkiego jeziora o tej samej nazwie. Można znaleźć tu mnóstwo terenów rekreacyjnych, placów zabaw i punktów gastronomicznych. Cały teren otoczony jest przez wielki las, gdzie wyróżnionych jest mnóstwo ścieżek rowerowych i spacerowych. Sztuczne jezioro otoczone jest przez chodnik, po którym przechadzają się ludzie z całego miasta. Jezioro oferuje też plaże, miejsca do łowienia lub wypożyczalnie sprzętu pływającego. Pomimo że Paprocany odwiedza każdego dnia mnóstwo osób, to tereny mieszkalne są mocno odgrodzone od turystyki. Mieszkanie w cichej i zielonej dzielnicy może kosztować poniżej 300 000 złotych.

2. Dolina Trzech Stawów w Katowicach

Znajdujące się na terenie dzielnicy Muchowiec, słynne Trzy Stawy, to popularne miejsce odpoczynku w Katowicach. To właśnie tutaj na powietrzu odbywa się słynny Off Festival czy Off Country Club. Sprzyja temu zadbany i zielony park pełen kwiatów oraz przystrzyżonych trawników. Największą atrakcją są same jeziora — pełne plaż, lodziarni i restauracji. Dużą zaletą jest umiejscowienie pomiędzy terenami leśnymi a centrum miasta. Nowe mieszkania na Górnym Śląsku, a już szczególnie w Katowicach, mogą mieć dość wysoką cenę. Nie dotyczy to jednak Trzech Stawów, gdzie można je kupić poniżej 400 000 złotych.

3. Stawiki w Sosnowcu

Słynny kompleks Wake Zone Stawiki będzie idealny dla osób, które pragną uprawiać dużo sportów wodnych. Na słynnym akwenie znajduje się między innymi wyciąg do wakeboardu czy tor przeszkód, który można pokonać na desce. Wszystko to w rejonie parku im. Jana Fusińskiego, który uchodzi za najładniejszą część Sosnowca. W okolicznych lasach znajduje się mnóstwo ścieżek rowerowych oraz tras spacerowych. Mieszkania są duże tańsze niż w centrum miasta, co nie wyklucza dobrego dojazdu — zarówno samochodem, jak i rowerem.

4. Teren uzdrowiskowy w Ustroniu

Ustroń znany jest nie tylko z ładnych, beskidzkich gór, ale też z ośrodków uzdrowiskowych. Znaleźć tu można też słynną pijalnię wód leczniczych. Pomimo że miasto uchodzi za ważny ośrodek turystyczny, to poza sezonem znaleźć tu można ciszę i spokój. Przyczyniają się do tego liczne szlaki górskie, wysokie natężenie terenów zielonych oraz ośrodki narciarskie. Mieszkania wychodzą znacznie taniej niż w przypadku największych miast Górnego Śląska.

5. Malinka w Wiśle

Słynne miejsce związane z miejscem urodzenia Adam Małysza to jeden z ważniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Tanie mieszkania w oddalonym od centrum rejonie będą idealne dla fana skoków czy zjazdów. Ośrodki położone są przy najpiękniejszych rejonach Beskidu Śląskiego. W pobliżu znajdziemy między innymi szczyty Baraniej Góry i Skrzycznego. Miasto nie zapomniało również o terenach zielonych blisko Malinki, gdzie można przechadzać się spacerem aż do jego centrum. Dużym atutem Wisły jest sąsiedztwo Ustronia, Brennej i Szczyrku, gdzie terenów wypoczynku również nie zabraknie.

Dodaj komentarz