fbpx

21-letni Polak z Harvardu ratuje życia w Afryce

W świecie, gdzie młodzi ludzie często skupiają się na codziennych problemach, Jan Kryca wyróżnia się swoją pasją i zaangażowaniem, dzięki którym przyczynia się do realnej zmiany w Afryce Zachodniej. W wieku zaledwie 21 lat ten wyjątkowy młody człowiek ratuje życie i zdrowie wielu ludzi.

Jan Kryca, drugoroczny student prestiżowego Harvard University w USA, nie jest typowym studentem. Stworzył firmę, która wykorzystując drony, dostarcza leki, adrenalinę, tkanki, a nawet mleko dla niemowląt do najbardziej niedostępnych miejsc na świecie. W tym celu Kryca zaprojektował zaawansowany system zarządzania dronami, który optymalizuje to, co jeszcze niedawno największe korporacje świata uważały za niemożliwe do osiągnięcia.

W krótkim czasie Jan nawiązał współpracę z Ministrem Zdrowia Gambii i spędził w tym kraju wiele miesięcy, rozwijając i wdrażając swój system. Dzięki niemu produkty medyczne docierają tam, gdzie są najbardziej potrzebne, ratując życie i zdrowie setek ludzi.

Historia Janka jest inspirująca nie tylko z powodu jego młodego wieku, ale przede wszystkim z powodu jego determinacji, kreatywności i chęci niesienia pomocy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Jego osiągnięcia są dowodem na to, że wiek to tylko liczba, a prawdziwa pasja, determinacja i wizja mogą prowadzić do rzeczywistych, pozytywnych zmian w świecie. Jan Kryca jest z pewnością dumnym przedstawicielem młodego pokolenia i Polski. Nasza duma!

Poniżej wywiad przeprowadzony przez dziennikarza technologicznego i popularyzatora nauki, Macieja Kaweckiego:

One thought on “21-letni Polak z Harvardu ratuje życia w Afryce

  • 16 lutego 2024 at 12:15
    Permalink

    Gambia nie jest wcale jednym z najbardziej niedostępnych miejsc na świecie lol

    Reply

Dodaj komentarz