fbpx

71-latka pokonała półmaraton w 1:37:01. bijąc rekord świata!

Od 10 sierpnia rekord świata w kategorii K70 na dystansie półmaratonu wynosi – 1:37:01. Jest to wynik który uzyskała 71-letnia Jeannie Rice. O biegaczce z Ohio zrobiło się głośno po raz pierwszy w październiku ubiegłego roku, gdy podczas Chicago Marathon z czasem 3:27:50 ustanowiła rekord świata w kategorii K70-74.

Jeannie Rice pokonała dystans 21,097km w czasie 1:37:01, co daje średnie tempo 4:37 min/km. W klasyfikacji kobiet uplasowała się na 13. miejscu, oczywiście wygrała swoją kategorię wiekową. Do mety dotartła jako 67. na 848 sklasyfikowanych.

Co najważniejsze, Amerykanka o 37 sekund pobiła rekord świata w kategorii K-70 ustanowiony w 2004 roku przez Australijkę Lavinię Petrie.

Start Jeannie Rice w Akron był przygotowaniem do maratony w Berlinie, który odbędzie się 29 września.  Zamierza wtedy poprawić swój własny rekord świata w maratonie w kategorii K-70-74, który od października ubiegłego roku wynosi 3:27:50.

Jeannie Rice rozpoczęła swoją przygodę z bieganiem w wieku 35 lat. Pierwszy maraton ukończyła w 1984 roku, w debiucie w Cleveland uzyskała czas 3:45. Kolejny, w Columbus przebiegła dużo szybciej, docierając do mety po upływie 3 godzin i 16 minut.

W kwietniu brału udział w maratonie w Bostonie, który był jej 118 startem na królewskim dystansie. Na koncie ma udział w biegach na całym świecie. Biegła m.in. w Chinach, Nowej Zelandii, Pradze, Paryżu, Londynie i Madrycie.

– Nie czuję się wcale jak 70-latka – powiedziała w ubiegłym roku runnersworld.com – Raczej jakbym miała 50 lat. Czas jednak robi swoje. Prawdopodobnie nie będę w stanie biegać tak szybko, gdy będę miała 80 lat – dodała.

Źródło: biegowe.pl