fbpx

Policjant z Bydgoszczy bohaterem – oddał szpik choremu chłopcu

Sierżant sztabowy Dariusz Kochmański z oddziału prewencji w Bydgoszczy podjął niezwykły krok, dzięki któremu stał się nie tylko bohaterem swojego miasta, ale także dla młodego chłopca mieszkającego za granicą Polski.

W 2018 roku Kochmański zarejestrował się jako dawca szpiku w bazie Fundacji DKMS. Jak przyznał, po zarejestrowaniu się nic się nie działo przez długi czas. Jednak w tym roku, wiosną, otrzymał ważny telefon od pracowników Fundacji DKMS. Jak relacjonuje mł. insp. Monika Chlebicz, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, został poinformowany, że “gdzieś na świecie” ma genetycznego “bliźniaka” – chłopca, któremu przeszczep szpiku od Kochmańskiego może uratować życie.

Po otrzymaniu tej informacji, procedura przebiegała błyskawicznie. Po serii badań wstępnych oraz bardziej szczegółowych w specjalistycznej klinice, komórki macierzyste zostały pobrane od Kochmańskiego. Cały proces przebiegł sprawnie, szybko i, co najważniejsze, bezboleśnie.

Kochmański służy w policji od 2016 roku i dzięki swojemu zaangażowaniu, w krótkim czasie awansował na stanowisko dowódcy drużyny Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, stacjonującej w Toruniu.

Mł. insp. Monika Chlebicz komentuje całą sytuację ze szczególną dumą: “Jesteśmy dumni z naszego kolegi sierżanta sztabowego Dariusza Kochmańskiego. Zrobił coś, co może zrobić niemal każdy… Warto wziąć przykład!”

Chociaż Kochmański jest jednym z wielu zarejestrowanych dawców w bazie Fundacji DKMS, jego historia przypomina, jak ważne jest, aby ludzie zgłaszali się jako potencjalni dawcy. Obecnie w bazie Fundacji DKMS zarejestrowanych jest 1 900 000 osób, z których każda może kiedyś stać się bohaterem w podobny sposób, jak Kochmański.

Więcej informacji znajdziesz: TUTAJ

Dodaj komentarz