fbpx

Biedronka oferuje 1000 zł wsparcia finansowego dla każdego pracownika z Ukrainy

Dyskont spożywczy Biedronka w ramach gestu solidarności przekazuje  1000 zł wsparcia finansowego dla każdego pracownika z Ukrainy. W sumie dodatkowe środki otrzyma  1800 pracowników zatrudnionych na umowę o pracę. 

Firma w oświadczeniu prasowym podkreśla, że  decyzja o przyznaniu wszystkim pracownikom obywatelstwa ukraińskiego zatrudnionym na umowę o pracę bezzwrotnej zapomogi jest gestem solidarności.

To gest solidarności sieci z ukraińskimi pracownikami, szczególnie ważny dla tych, których rodziny pozostały na Ukrainie – podkreśla firma w oświadczeniu prasowym.

Zespół Biedronki na co dzień tworzy prawie 80 tys. osób, z tego 1800 zatrudnionych stanowią osoby pochodzące z Ukrainy. W obliczu rosyjskiej agresji wymierzonej w naszych sąsiadów zarząd sieci Biedronka podjął decyzję o udzieleniu bezzwrotnego wsparcia dla pracowników narodowości ukraińskiej.

Zapomogi zostaną wypłacane w ramach programu „Możesz liczyć na Biedronkę”. Procedura składania dokumentów ma być szybka i uproszczona – wystarczy, aby pracownik  przez stronę www.dlanaswjm.pl złożył stosowny wniosek.  Pierwsze wypłaty w ramach tego programu trafiły do beneficjentów już w tym tygodniu.

W imieniu wszystkich pracowników Biedronki w Polsce chcemy przekazać ukraińskim koleżankom i kolegom najszczersze wyrazy wsparcia i pełnej solidarności w tym niezwykle trudnym czasie. Mamy nadzieję, że wy i wasi najbliżsi będziecie bezpieczni, a trwający kryzys szybko znajdzie swoje pokojowe rozwiązanie – mówi Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka.

Biedronka zapowiada także  specjalnie  uproszczoną ścieżkę zatrudniania dla członków rodzin pracowników oraz dodatkowe wsparcie dla ukraińskich kolegów i koleżanek. Niebawem zostaną przedstawione szczegóły.

 

Źródło: bankier.pl

Opracowanie: Agata Pałach

One thought on “Biedronka oferuje 1000 zł wsparcia finansowego dla każdego pracownika z Ukrainy

Dodaj komentarz