fbpx

Zakonnice naśladujące pingwiny „wydreptały” 5 milionów zł na sfinansowanie domu dla niepełnosprawnych

„Dziś światowy dzień pingwina. Zamiast kwiatów i bombonierek przyjmujemy cegiełki” – napisała w kwietniu ubiegłego roku jedna z sióstr dominikanek z Broniszewic (woj. wielkopolskie), które z tej okazji opublikowały zabawny filmik podbijając serca internautów. Kilka miesięcy później siostry mogą pochwalić się efektem swojej akcji. Z cegiełek uzbierało się całe pięć milionów złotych. Pieniądze zapewnią dach nad głową niepełnosprawnym chłopcom, którymi opiekuję się zakonnice.

Filmik, na którym zakonnice przechadzają się po korytarzu charakterystycznym krokiem pingwinów ma obecnie prawie 130 tys. wyświetleń na Facebooku. O siostrach dominikankach usłyszała cała Polska. Na co dzień prowadzą one ośrodek dla niepełnosprawnych chłopców w zabytkowym pałacyku w Broniszewicach pod Pleszewem. W kwietniu 2017 roku okazało się, że będą musiały go zamknąć. – Miejsce nie spełnia koniecznych przepisów przeciwpożarowych, a konserwator zabytków nie zgadza się na jego przebudowę i dostosowanie do wymagań – wyjaśniały zakonnice.

Jednocześnie zapowiedziały, że zamierzają dla swoich podopiecznych zbudować nowy dom. – Nie chcemy stracić naszych synów – podkreślały. Aby chłopcy mogli zostać pod opieką sióstr dominikanek, potrzebne było pięć milionów złotych. Między innymi dzięki rozgłosowi, jaki przyniósł filmik całej akcji, udało się zebrać potrzebną kwotę. O sukcesie zbiórki siostry poinformowały na profilu Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach na Facebooku.

 

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć akcję może to zrobić TU

 

 

Czytaj więcej na: poznan.onet.pl

Foto: Facebook

Dodaj komentarz