fbpx

Ma 70 lat. Przebiegła 7 maratonów, na 7 kontynentach, w 7 dni

Nie wystarczyło jej przebiegnięcie czterech maratonów w pięć tygodni, dziesięciu w rok, ani 70 przez całe życie. Chau Smith, 70-latka z Missouri, poprzeczkę postawiła sobie jeszcze wyżej. Postanowiła pokonać siedem maratonów – w siedem dni na siedmiu różnych kontynentach. I zrobiła to.

Pomiędzy 25 a 31 stycznia bieżącego roku Chau Smith ukończyła maratony: w Perth (Australia), Singapurze, Kairze, Amsterdamie, Nowym Jorku, Punta Arenas (Chile) i na Wyspie Króla Jerzego (Antarktyda). Codziennie przez tydzień pokonywała dystans 40 km w różnych zakątkach świata.

  • Trenowanie do maratonów zajęło mi osiem miesięcy – powiedziała stacji CNN 70-latka. – Przez ostatnie cztery robiłam naprawdę długie, długie dystanse. Co tydzień przebiegałam od 25 do 200 kilometrów – poinformowała.

Wzięcie udziału w Triple 7 Quest Challange – akcji polegającej na przebiegnięciu siedmiu maratonów w siedem dni na siedmiu kontynentach – nie było pierwszym tego typu osiągnięciem 70-latki. Parę lat wcześniej przebiegła maraton w Tanzanii, a już następnego dnia wspinała się na Kilimandżaro.

Rok temu Chau Smith przebiegła cztery maratony w pięć tygodni. Najpierw w Azji Południowej, później w Nowej Zelandii, a na końcu w Tanzanii.

  • Jeżdżę w miejsca, w których mogę wziąć udział w jakimś maratonie – powiedziała stacji CNN 70-latka.

Źródło: edition.cnn.com, tvn24.pl

Dodaj komentarz