fbpx

Posiłki za mniej niż 1 funt? Mieszkaniec Londynu podbija sieć swoimi przepisami

35-letni Miquel Barclay z Camden zdobył dziesiątki tysięcy fanów w mediach społecznościowych dzięki swojemu niezwykłemu projektowi “One Pound Meals”, którego głównym zadaniem jest pokazanie, że gotowanie za grosze też może mieć smak.

Życie w Londynie nie należy do najtańszych, dlatego przepisy mężczyzny, regularnie publikowane na jego instagramowym koncie, mogą być prawdziwym zbawieniem dla wszystkich tych, którzy nerwowo wyczekują dnia wypłaty.

Przepisy obejmują takie dania jak choćby zapiekanka z kurczaka i pora, kozi ser z czerwoną cebulą, domowe gnocchi czy zupa wonton.

Tajemnicą sukcesu potraw londyńczyka jest jego eksperymentowanie ze składnikami – skupił się wyłącznie na tym, co musi znaleźć się w potrawie, rezygnując z mało istotnych produktów.

Na początku bałem się, jak brak wielu składników wpłynie na smak potrawy. Zastanawiałem się, po co ludzie wrzucają np. czosnek do chilli con carne? Szybko jednak zauważyłem, że smak pozostaje, a koszt dania spada. Stałem się pewnego rodzaju ekspertem w tego rodzaju modyfikacji przepisów, usuwając z nich kolejne pozycje. Tak oto powstał projekt One Pound Meals – tłumaczy jego pomysłodawca.

Czytaj więcej na: londynek.net

One thought on “Posiłki za mniej niż 1 funt? Mieszkaniec Londynu podbija sieć swoimi przepisami

  • 26 października 2017 at 14:28
    Permalink

    Fajny pomysł, ale jednak pozostanę przy dodawaniu czosnku do chili con carne 😉

    Reply

Dodaj komentarz