fbpx

Były milioner od 20 lat żyje na bezludnej wyspie

Był jak Rockefeller, a postanowił żyć jak Robinson Crusoe. Australijczyk David Glasheen 20 lat temu porzucił swoje bogate życie i wyjechał na bezludną wyspę.

Glasheen był właścicielem kopalni złota w Papui Nowej Gwinei. Jego majątek przed laty wyliczano na 28 milionów dolarów. Fortunę stracił jednak w 1987 roku, w wyniku krachu na giełdzie. Wówczas zostawiła go także żona. Po latach poznał inną kobietę, która namówiła go na wyjazd „gdzieś z dala od cywilizacji”. Tak trafił na bezludną wyspę, znajdującą się nieopodal Australii.

Nowa partnerka nie polubiła jednak mieszkania na wyspie i odeszła od Glasheena. Były milioner postanowił jednak zostać. Dziś jedynym towarzyszem 73-latka jest pies Polly. Czasami też odwiedzają go turyści, raz spotkał się z nim znany aktor Russell Crowe.

Pomimo braku wielu dogodności współczesnej technologii, były milioner nie tęskni za cywilizacją. Chcę tutaj umrzeć. To moje niebo na ziemi – mówi 73-latek. Nie ma żadnej rutyny, każdy dzień jest inny. Robię to, co chcę, a nie to co muszę robić – dodaje.

Źródło: good-news.center

 

 

Dodaj komentarz