fbpx

Czy można wydziergać płot? Oczywiście! Zobaczcie ogrodzenie z dzianiny :)

Co to jest? Płot? Płot i kwietnik? Przyjrzyjcie się uważnie, bo to nie jest zwykły płot. To nietypowe ogrodzenie powstało z dzianiny, a konkretnie z koronki szetlandzkiej.

Autorką tego pięknego i pomysłowego dzieła jest  Anne Eunson z małej wyspy w północnej Szkocji. Kobieta zawodowo zajmuje się dziewiarstwem szetlandzkim, jest także  projektantką i instruktorką w swoim fachu.

Czy można lepiej wyrazić swoje zamiłowanie do robienia na drutach niż w sposób, w jaki zrobiła to Anna? Bo Anna ozdobiła swój ogród ni mniej, ni więcej tylko właśnie szetlandzką koronką, a konkretnie ogrodzeniem zrobionym na drutach.

Ogrodzenie zostało wykonane z mocnego czarnego sznurka (takiego samego, jakiego używa się do produkcji sieci rybackich), a Anne wydziergała je na specjalnie przystosowanych drążkach do karniszy. Wykonanie takiej dużej ilości koronki, która otoczy jej ogródek, zajęło jej około trzech tygodni, przy użyciu 23 powtórzeń znanego wzoru szetlandzkiej koronki.

Taki płotek naprawdę robi wrażenie!  Cały ogród wygląda jakby był otulony przepiękną koronką, która pozostaje w symbiozie z roślinami. Albo jakby kwiaty miały na sobie szal, lub szal został ozdobiony kwiatami. Prawdziwy dziergany Eden!

płot

A co o swoim ogrodzeniu sądzi sama Anne? Dziewiarka  jest bardzo zadowolona z efektu  i twierdzi, że ma już plany na kolejne koronkowe dodatki do swojego ogrodu.

 

płot
Obserwuj profil Anny na Instagramie.

płot

 

Sprawdź, co jeszcze można zrobić na drutach TU.

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno

Źródło: kddandco.com, Shetland Arts and Crafts  

Dodaj komentarz