fbpx

Kiedy do fryzjera? Fazy księżyca podsuną najlepszy termin

O wpływie księżyca na nasze ciało, wygląd czy zdrowie wiedziały już nasze prababki. Okazuje się, że fazy księżyca determinują efekt pewnych zabiegów pielęgnacyjnych, np. strzyżenia czy farbowania włosów lub zabiegów kosmetycznych.

Księżyc od wieków utożsamiany był z kobietą. Podobnie jak ciało kobiety, luna przechodzi swoje cykle- najpierw rośnie, pączkuje, dojrzewa w pełni, aby ponownie kurczyć się i maleć.

Wiele osób w różnoraki sposób odczuwa działanie księżyca na nasze ciało, nawet jeśli do końca nie są oni tego świadomi. Nie bez powodu często mówi się o bezsenności podczas pełni czy pobudzeniu lub rozdrażnieniu podczas nowiu.

Jak rozpoznać poszczególne fazy księżyca?

Nów- trwa trzy dni: razem z dniem przed datą nowiu i dniem po dacie nowiu.
I kwadra- to okres od nowiu, kiedy Księżyc jest niewidoczny aż do oświetlenia połowy powierzchni – Księżyca przybywa.
II kwadra- okres od oświetlenia połowy powierzchni Księżyca aż do pełni, kiedy Księżyc jest całkowicie widoczny – Księżyca przybywa.
Pełnia- trwa 3 dni: razem z dniem przed datą pełni i dniem po dacie pełni.
III kwadra- okres od pełni, kiedy księżyc jest całkowicie widoczny do zakrycia połowy jego powierzchni – Księżyca ubywa.
IV kwadra- czas od widoczności połowy powierzchni Księżyca do nowiu, kiedy Księżyc staje się niewidoczny – Księżyca ubywa.

Kalendarz Księżycowy

Moc księżyca była znana naszym przodkom już wieki temu, ale dziś już niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak Księżyc może wpływać na nasze życie. Dzięki współczesnej astrologii Kalendarz Księżycowy dla zdrowia i urody powoli powraca do łask i ujawnia tajemnice, które znały nasze przodkinie.

Na koniec każdego miesiąca wysyłane są do nas impulsy, które się powtarzają. Jest ich dwanaście, adekwatnie do każdego znaku zodiaku. W ten sposób powstał tzw. Zegar Gwiezdny, który wskazuje nam odpowiedni czas na podjęcie różnych działań. Dotyczy to zarówno poważnych decyzji, jak i codziennych rytuałów. A jakie podpowiedzi kieruje w stronę pielęgnacji włosów? Dlaczego warto zainteresować się tematem, aby wizytę u stomatologa czy fryzjera umówi na właściwy dzień? Jak rozpoznać kiedy koloryzacja lub strzyżenie zapewnią najlepsze i długotrwałe efekty? Lub kiedy nasze włosy najlepiej się zregenerują, lub wzmocnią?

Najlepszy czas na ścinanie włosów

Dawniej kobiety prowadziły kalendarzyk obcinania włosów na podstawie faz Księżyca. Zgodnie z ich działaniem, najlepszy na odświeżenie fryzury jest nów. To początek nowego, zatem podobno wtedy włosy rosną szybciej.

Pełnia z kolei nie sprzyja takim zabiegom, chyba że chcemy całkowicie zmienić fryzurę na krótką i zachować taki wizerunek nieco dłużej. Co ważne jednak, strzyżenie w tym okresie wzmacnia cebulki. Zatem jeśli ktoś zmaga się z problemem wypadania włosów, ta informacja na pewno go zainteresuje.

Najlepszy czas na koloryzację

Czas pomiędzy nowiem i pełnią okazuje się być najlepszy dla farbowania włosów. Wtedy włos absorbuje barwniki najlepiej i efekt koloryzacji zachowa się dłużej.  Po pełni księżyca nasz organizm przechodzi regenerację i oczyszczanie z toksyn, więc farba może się źle przyjąć, a efekt będzie niezadowalający, bo krótkotrwały.

Fazy księżyca w ogrodzie

Podobne zasady obowiązują zresztą w ogrodnictwie – nie jeden miłośnik ogrodu wie, że księżyc, oprócz pogody, stanowi drugi ważny czynniki mający duży wpływ na wegetację roślin. Dlatego przy wykonywaniu różnych prac w ogrodzie należy uwzględnić fazę, w jakiej znajduje się nasz satelita.

Więcej na temat księżyca  przeczytasz TU.

Dodaj komentarz