fbpx

Hojny prezent od WOŚP trafił do Centrum Zdrowia Dziecka

Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu może się pochwalić nowym nabytkiem — angiografem dwupłaszczyznowym. Za zakup tej zaawansowanej technologicznie aparatury, której wartość wynosi prawie 8,7 miliona złotych, odpowiada Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP). Jest to wielki krok naprzód w leczeniu siatkówczaka, jednego z najczęściej występujących nowotworów oka u dzieci w Polsce.
Nowe możliwości terapeutyczne

Angiograf dwupłaszczyznowy umożliwia przeprowadzanie badań oraz wykonanie skomplikowanych zabiegów medycznych, w tym miejscowej chemioterapii dotętniczej w leczeniu siatkówczaka. Wcześniej takie nowoczesne metody leczenia nie były dostępne w Polsce, co czyni ten prezent od WOŚP tym bardziej cennym. Sprzęt ten pozwala również na wykonywanie innych procedur w obszarze radiologii interwencyjnej, kardiochirurgii oraz kardiologii dziecięcej.

Rekordowa zbiórka na rzecz zdrowia

W styczniu 2023 roku, podczas 31. finału WOŚP, zebrano rekordową sumę 243 259 387 zł. Te pieniądze są dowodem na niewiarygodne wsparcie, jakie społeczność oferuje dzieciom potrzebującym pomocy. Jak podkreślił Jurek Owsiak, zakup angiografu dla Centrum Zdrowia Dziecka jest dowodem odpowiedzialnego i celowego wydatkowania zebranych funduszy.

Nieustające wsparcie dla Centrum Zdrowia Dziecka

To nie jest pierwszy raz, kiedy WOŚP wspiera Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Wcześniejsze donacje fundacji pozwoliły na zakup sprzętu dla wielu oddziałów placówki, w tym Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Gastrologii, Żywienia, Hepatologii, Pediatrii Kardiochirurgii, Okulistyki czy Diabetologii.

Otrzymany sprzęt z pewnością przyczyni się do poprawy jakości opieki medycznej nad młodymi pacjentami i będzie służył ratowaniu ich życia i zdrowia przez wiele lat. Dziękujemy WOŚP za ich niesamowitą pracę.

Dodaj komentarz