fbpx

Bezdomnej śpiewaczce z metra zaproponowano kontrakt na nagranie płyty

Jej wielki talent ujawnił się przypadkowo, kiedy została nagrana przez policjanta, podczas patrolu na stacji metra w Los Angeles. Była to chwila, która diametralnie wpłynęła na życie Emily Zamource. Wcześniej kobiecie nie było łatwo. Trzy lata temu złodzieje ukradli jej cenną wiolonczelę, co złamało jej życie.

Teraz bezdomnej śpiewaczce zaproponowano mieszkanie, występ na koncercie, a nawet kontrakt płytowy.

  • Będę wdzięczna Bogu i wszystkim, którzy próbują mi pomóc – powiedziała Emily.

27 lat temu Emily Zamourka przyjechała do Stanów Zjednoczonych z Rosji. Przez lata koncertowała, śpiewała i nauczała gry na fortepianie. Jak sama stwierdziła, jej życie zmieniło się, gdy w 2016 r. ktoś włamał się do jej domu i ukradł wartą 10 tys. dolarów wiolonczelę.

– Od tego zaczęły się problemy – wspominała. Wpadła w długi, pogorszył się jej stan zdrowia. Za niepłacenie rachunków eksmitowano ją z mieszkania. Noce spędzała na parkingu, sypiając m.in. na kartonach.

Jednak nadal nie opuścił jej talent. Podzieliła się nim z pasażerami oczekującymi na pociąg na stacji metra w Los Angeles. Wykonała tam operową arię. Wybrała to miejsce, gdyż czuje się tam jak na scenie.

Internauci zebrali prawie 60 tys. dolarów na nowy instrument

Wśród zachwyconych występem widzów był policjant, który postanowił go nagrać i wrzucić do internetu. „Cztery miliony ludzi nazywa Los Angeles domem. Cztery miliony historii. Cztery miliony głosów. Czasem trzeba się zatrzymać i posłuchać, by usłyszeć coś pięknego” – napisał w swoim wpisie w mediach społecznościowych.

Krótki film szybko stał się hitem sieci nie tylko w USA. Ktoś zaoferował śpiewaczce mieszkanie, inna osoba zaproponowała występ na koncercie. Internauci w zaledwie kilka godzin zebrali też niemal 60 tys. dolarów na nową wiolonczelę.

Jedną z osób, która chce pomóc Emily, jest nominowany do nagrody Grammy producent muzyczny Joel Diamond. Zaproponował on kobiecie kontrakt na nagranie płyty.

– Z wolą Boga moje życie się zmieni. Będę wdzięczna Jemu i wszystkim, którzy próbują mi pomóc – komentujue Zamourka.

Źródło: Polsat News, ABC7

Dodaj komentarz