fbpx

Babcia z Meksyku tworzy kanał na YouTube, żeby dzielić się domowymi przepisami. Ma już 725 tys. subskrypcji

“Z mojego gospodarstwa do twojej kuchni”, tak nazywa się skromny program pani Ángeli. Dowodzi, że tradycją kulinarną starszego pokolenia można również podzielić się dzięki mediom społecznościowym.

Często krytykujemy tzw. “influencerów”, którzy w większości przypadków zdają się mieć zupełnie inne życia od całej reszty świata. Do tej grupy zaliczają się także “YouTuberzy”, w tym dziewczyny, które ukazują na swoim kanale z pozoru magiczny, a tak naprawdę dość sztuczny i mało autentyczny świat. Nadal istnieją jednak tacy twórcy, którzy decydują się na realizm i ukazywanie rzeczywistości taką, jaka jest.

Program Ángeli, seniorki z Meksyku, został stworzony z zamiarem dzielenia się z nowym pokoleniem domowymi przepisami. Kobieta zdecydowała się założyć kanał na YouTube o nazwie “Z mojego gospodarstwa do twojej kuchni”, aby przekazać tradycję kulinarną.

Reakcja oglądających przekroczyła wszelkie oczekiwania, kanał ma bowiem niecałe półtora miesiąca, ponad 725 tysięcy subskrypcji, a ilość wyświetleń sięga nawet miliona. Doña de Michoacán nie tylko przygotowuje tradycyjne potrawy, ale również pokazuje swoje plony ze skromnego gospodarstwa, jakie prowadzi.

Comal (tradycyjne naczynie meksykańskie służące do wypiekania tortilli), garnki, łyżki ze stopu cyny z ołowiem, a także moździerz to niektóre z narzędzi, jakie używa. Wszystko wytłumaczone jest prostym, zrozumiałym językiem, a serdeczność bijąca z tych nagrań urzekła już wielu i nadal przyciąga nowych widzów.

Ten kanał wyróżnia się sympatyczną, babciną atmosferą, jednocześnie podkreślając tradycję rdzennych mieszkańców Meksyku. Poniżej filmik pani Ángeli, która już stała się popularna:

 

Źródło: themazatlanpost.com

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Dodaj komentarz