fbpx

Nie jesteś tym, kim myślisz, że zawsze będziesz… nic nie trwa wiecznie

Znany aktor Arnold Schwarzenegger zamieścił w sieci zdjęcie, na którym śpi pod swoim słynnym posągiem z brązu. Pod zdjęciem umieścił taki oto napis: “Jak bardzo zmieniły się czasy” …

Ta smutna refleksja nie była związana z wiekiem, ale z faktem, że kiedy był gubernatorem Kalifornii, posąg ten ustawiono w dniu otwarcia wspaniałego hotelu. Jego dyrekcja zapowiedziała aktorowi, że: “w każdej chwili może się pojawiać i będzie tu czekał na niego pokój”. Kiedy Arnold ustąpił z funkcji gubernatora i udał się do tego hotelu, administracja odmówiła mu rezerwacji, argumentując, że powinien za to zapłacić, ponieważ mają bardzo duże obłożenie.

Wtedy aktor przyniósł śpiwór, położył się pod posągiem i wyjaśnił, co chce przekazać w ten sposób innym: “Kiedy piastowałem ważny urząd, wszyscy prawili mi komplementy, lecz kiedy straciłem swoją pozycję, zapomnieli o mnie i nie dotrzymali obietnicy. Dlatego nigdy nie ufaj pełnionej przez siebie funkcji, posiadanej kwocie na koncie, ani swoim wpływom, mocy czy inteligencji, ponieważ to nie potrwa długo. ”

Nie jesteś tym, kim myślisz, że zawsze będziesz… nic nie trwa wiecznie.

4 thoughts on “Nie jesteś tym, kim myślisz, że zawsze będziesz… nic nie trwa wiecznie

 • 30 marca 2018 at 10:26
  Permalink

  O jak prawdziwe sa te slowa. U nas takim przykladem jest Malysz. Wielbiony dopoki zdobywal medale, wystarczylo jedno niepowodzenei i malo go nie ukamienowali. Ludzie sa okropni ale to niestety jest projekcja wlasnych ambicji i oczekiwan.

  Reply
 • 4 kwietnia 2018 at 12:18
  Permalink

  milosc trwa wiecznie, ale prawie nikt tego nie dostrzega

  Reply
 • 10 czerwca 2020 at 09:31
  Permalink

  I człowiek wie więcej o świecie, tym bardziej zauważa, że najbardziej liczy się to, co niematerialne

  Reply
 • 23 marca 2023 at 10:55
  Permalink

  Wdzięczność starzeje się najszybciej

  Reply

Dodaj komentarz