fbpx

Walczyli o życie chłopca przez 3 godziny. O szpitalu było głośno na całym świecie

Kanał „CBC News” wyemitował materiał na temat rocznego chłopca, którego – mimo że był nieprzytomny przez trzy godziny – udało się przywrócić do życia po tym, gdy znaleziono go w basenie. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu ratowników, którzy walczyli o życie chłopca przez 3 godziny,  Waylon znów jest zdrowy.

„To bohaterowie” – powiedziała o ratownikach medycznych Gillian Burnett – matka Waylona w rozmowie z „CBC News”. 24 stycznia 2023 r. roczny chłopiec znajdował się pod opieką opiekunów przedszkolnych w Ontario, gdy doszło do nieszczęśliwego wypadku. Waylon bawił się przy basenie – wystarczyła chwila nieuwagi i chłopiec wpadł do basenu. Pracownicy przedszkola znaleźli go w wodzie dopiero po pięciu minutach od incydentu. Kiedy wyciągnięto go z wody, już nie oddychał – wtedy natychmiast wezwano pomoc.

Mimo braku specjalnego sprzętu medycznego na oddziale dziecięcym w Ontario, cały personel szpitala zaangażował się w ratowanie życia chłopcu.

Kiedy usłyszeli, że Waylon jest w drodze, wszyscy przybyli z pomocą – komunikowali pracownicy szpitala.

Po trzech godzinach walki, funkcje życiowe zaczęły wracać do normy – temperatura ciała wzrosła do 28 stopni i serce zaczęło znów pompować krew. Przypadek Waylona zakończył się szczęśliwie, niestety wiele podobnych incydentów z udziałem dzieci kończy się tragicznie. Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia każdego roku w basenach, jeziorach i otwartych zbiornikach tonie około 236 tys. osób, z czego dzieci poniżej czwartego roku życia są najliczniejszą grupą.

życie

Szczęśliwy finał akcji ratunkowej pomógł nagłośnić problem braku dostatecznej uwagi w placówkach przedszkolnych. Oby wydarzenie stało się przestrogą dla wszystkich rodziców i opiekunów, którzy beztrosko zostawiają dzieci samym sobie.

Będę ich kochać już zawsze. Są dla nas jak wielka rodzina, oddaję im kawałek mojego serca – pochwaliła ratowników medycznych Gillian Burnett – mama odratowanego chłopca.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka

Źródło: newsner.com

Dodaj komentarz