fbpx

We Francji powstał dom spokojnej starości dla słoni

Cyrki na całym świecie rezygnują z pokazów z udziałem zwierząt, przez co dziesiątki z nich rozpoczyna nowy rozdział w swoim życiu. Choć jest to sukces organizacji zajmujących się dobrostanem zwierząt, oznacza to, że zwierzęta dotychczas występujące w cyrkach będą potrzebowały nowych domów. Jedno z takich miejsc już powstało.

We Francji otwarto pierwszy w Europie dom spokojnej starości dla słoni. Pierwszą zakwaterowaną tam pensjonariuszką jest 52-letnia słonica Gandhi z cyrku z belgijskiej Antwerpii.

Osobliwy dom spokojnej starości powstał w miejscowości Busssiere-Galant w środkowej Francji. Mają w nim zamieszkać słonie, które z racji wieku nie mogą już brać udziału w spektaklach, albo te, których cyrki muszą się pozbyć w związku z wprowadzanymi w coraz liczniejszych krajach zakazami występów oswojonych zwierząt w różnego rodzaju przedstawieniach.

Placówkę o nazwie „Niebo dla słoni”, którą finansuje w części fundacja założona przez byłą gwiazdę ekranu Brigitte Bardot, założyło we Francji dwoje belgijskich weterynarzy. Sofia i Tony Goetghebeur, to byli opiekunowie zoo w Anvers w Belgii. Otrzymali oni  zielone światło od władz francuskich, aby otworzyć obiekt.

Placówka „Niebo dla słoni” zajmuje powierzchnię 70 akrów w Haute-Vienne, obszarze w środkowej Francji. Klimat w tym regionie jest idealny dla słoni. Nie jest za gorąco ani za zimno.

2 thoughts on “We Francji powstał dom spokojnej starości dla słoni

Dodaj komentarz