fbpx

Bieszczadzka Kolejka Leśna rozpoczęła nowy sezon [rozkład jazdy, cennik, trasa]

W sobotę 30 kwietnia rozpoczął się kolejny sezon Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. Przejazdy pociągiem w Bieszczadach są obleganą atrakcją. Każdy, kto wybiera się w Bieszczady i trafi w okolice miejscowości Cisna, na pewno usłyszy o słynnej „bieszczadzkiej ciuchci” czy też o „bieszczadzkiej kolejce”. Aby zaspokoić swoją ciekawość i przekonać się o tym, co w niej jest takiego wyjątkowego, najlepiej udać się z Cisnej drogą prowadzącą na Komańczę do m. Majdan, gdzie znajduje się główna stacja bieszczadzkiej kolei wąskotorowej i wybrać się na przejażdżkę jedną z proponowanych tras przejazdu.

 

Każdy, kto wybiera się w polskie Bieszczady powinien odbyć podróż przez malownicze tereny słynną bieszczadzką ciuchcią. Ta wąskotorowa kolej historią sięga końca XIX wieku. Niegdyś służyła jako środek transportu i tranzytu, dziś jest atrakcją dla zwiedzających.

Główna stacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej mieści się w miejscowości Majdan k. Komańczy. Stąd wybrać się można na przejażdżkę jedną z proponowanych tras przejazdu.

 

 

Wiele osób kupujących bilety zaskoczy klimatyczny, zabytkowy już budynek stacji kolejowej, małe, przesympatyczne wagoniki, a przede wszystkim przejazd lasem poprzez miejsca wyglądające jakby znajdowały się na końcu świata, gdzie jedynym znakiem bliskości cywilizacji są tory, po których porusza się kolejka.

Jeszcze do niedawna wszystko wskazywało na to, że ta nietypowa linia kolejowa zostanie zlikwidowana. Jednak dzięki staraniom powołanej Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Cisnej – Majdanie udało się reaktywować jej działalność i udostępnić ją na nowo turystom.

Więcej o bieszczadzkiej kolejce przeczytacie TU

 

 

 

Źródło: kolejka.bieszczady.pl

Dodaj komentarz