fbpx

CieKAWA kawiarnia szansą na zatrudnienie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną

Rynek pracy jest wciąż mało dostępny dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Jedną z alternatyw możliwości pracy stworzyła Ciekawa kawiarnia w Gdańsku, zatrudniająca osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Zorganizowanie tych stanowisk pracy było nie lada wyzwaniem dla szefostwa, jako że pracują one zarówno w roli kelnera i baristy jak i przy przygotowywaniu wypieków.

– Ideą przyświecającą kawiarni jest zatrudnianie osób, które chcą pracować, a które nie poradzą sobie na runku pracy nawet tym chronionym, jako że pracodawca czasami nie jest w stanie dopasować stanowiska w 100% do osoby z niepełnosprawnością –mówi pan Krzysztof Skrzypski, prezes Ciekawej Spółdzielni Socjalnej i jednocześnie opiekun kawiarni.

– Są to osoby również z niepełnosprawnością w stopniu znacznym. Wszystkie te osoby czują się tu bezpiecznie. Osoba szefa jest tutaj potwierdzeniem bezpieczeństwa dla rodziców, którzy cały czas są opiekunami. Udało się nam zminimalizować tę obawę. Cudowne są chwile, kiedy pracownicy dostają wypłatę. Cudowne jest jak opowiadają co sobie kupili za te pieniądze i co chcieliby kupić rodzicom. Są to momenty, które pokazują po co powstało to miejsce i dodają mi energii. Fajne są też momenty rozmów z rodzicami, którzy widzą w tym miejscu nadzieję przyszłości dla swoich dzieci – dodaje Skrzypski.

Kawiarnia znajduje się w centrum Gdańska przy ulicy Świętojańskiej 68 i funkcjonuje już czwarty miesiąc. W tym miejscu można również zaopatrzyć się w przepyszne wypieki na wynos.

Na zdjęciu pracownicy CieKAWA kawiarnia

Więcej informacji na:

facebook.com/ciekawakawiarniagdansk/
ciekawa.com.pl
instagram/ciekawa_gdansk

Dodaj komentarz