fbpx

Piękny gest Igi Świątek. Dzięki niej fundacja zyskała17 tysięcy złotych

Iga Świątek prezentuje swoją klasę nie tylko podczas występów na tenisowych kortach. Poza sportem polska zawodniczka aktywnie uczestniczy w różnych działaniach dobroczynnych. W jednej z takich inicjatyw, dzięki jej wsparciu, udało się zebrać 17 tysięcy złotych.

22-letnia Świątek, pochodząca z Raszyna, wcześniej utrzymywała pozycję liderki światowego tenisa kobiecego przez ponad 70 tygodni. Jej niedawny powrót na szczyt po dwumiesięcznej przerwie jest nie tylko triumfem sportowym, ale także potwierdzeniem jej wytrwałości i determinacji. Wspomniana wygrana w Meksyku jest kolejnym kamieniem milowym w jej już imponującej karierze.

Jednak to, co Świątek robi poza kortem, jest równie godne podziwu. Jej zaangażowanie w działalność charytatywną pokazuje, że jest sportowcem z prawdziwymi wartościami. Świątek jest aktywna w różnych inicjatywach charytatywnych, często wspierając osoby potrzebujące. W przeszłości angażowała się między innymi w zbiórki na rzecz dzieci dotkniętych wojną w Ukrainie, pokazując swoje wielkie serce i empatię.

Ostatnio, Iga Świątek wsparła Fundację Słonie na Balkonie, której misją jest finansowanie pomocy psychiatrycznej dla dzieci. Podczas sobotniego bankietu fundacji, zorganizowano aukcję, na której licytowano różne przedmioty. Jednym z nich była sukienka tenisowa marki ON, w której Świątek występowała w tym sezonie. Sukienka, ozdobiona autografem polskiej gwiazdy, została sprzedana za imponującą sumę 17 tysięcy złotych. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, ten wyjątkowy przedmiot przyczynił się do zebrania znaczącej kwoty, która wesprze ważną misję Fundacji.

Dodaj komentarz