fbpx

Połączono dom spokojnej starości ze schroniskiem – oto efekty

Kiedy jedno ze schronisk w Arizonie potrzebowało pomocy, w opiece nad nowo narodzonymi kociętami, podjęto nieoczekiwaną decyzję i zwrócono się z prośbą o pomoc do mieszkańców domu seniora.

„Na pierwszy rzut oka, pomysł mógłby siewy dawać nie na miejscu. Mieszkańcy którzy sami potrzebują całodobowej pomocy, mieliby opiekować się małymi kotkami.” – powiedziała dyrektorka ośrodka. „Mieszkańcy tak samo jak wszyscy potrzebują emocji, miłości którą mogą komuś z wzajemnością ofiarować.”

1

Program został wymyślony przez dyrektorkę służby zdrowotnej Rebecce Hamilton. Jako dodatek do opieki nad starszymi, kobieta dobrowolnie opiekowała się bezdomnymi kotami. Kobieta zauważyła, że opieka nad zwierzętami daje jej dużo radości i zabawy, stwierdziła, że musi podzielić się tym z seniorami, którymi się opiekuje.

Inicjatywa okazała się dużym sukcesem, odnotowano korzyści dla obu stron, zarówno dla zwierząt, jak i mieszkańców domu opieki. Seniorzy poprosili o możliwość opieki nad dwoma, nowo urodzonymi kociętami, o imionach Turtle i Peaches, zwierzęta aktualnie są zdrowe i szczęśliwe, dobrze się rozwijają i podwoiły swoją wagę.

Opieka nad zwierzętami służy seniorom w wielu aspektach, poczucie obowiązku, karmienie i opieka poprawia ich kondycję psychiczną – kocięta również są szczęśliwe :).

2

3

4

5

6

7

Źródło: boredpanda.com

2 thoughts on “Połączono dom spokojnej starości ze schroniskiem – oto efekty

Dodaj komentarz