fbpx

Domek jak statek kosmiczny. Powstał zaledwie w 10 dni!

Para, która stworzyła jedną najczęściej zarezerwowanych nieruchomości w serwisie Airbnb w Wielkiej Brytanii twierdzi, że budowa innowacyjnej konstrukcji zajęła tylko dziesięć dni. Zobaczcie ten niezwykły projekt. 

Architekt Roderick James i jego żona – projektantka wnętrz – Amanda Markham, zaprojektowali i zbudowali AirShip 002 w 2018 roku.

To przytulna, kompaktowa, pokryta aluminium struktura w kształcie kapsuły, która wygląda jak futurystyczny statek powietrzny. W środku natomiast, od podłogi do sufitu,  oferuje zapierajacy dech w piersiach widok na szkockie góry Highland.

Airship 002 znajduje się w Drimnin w Szkocji, a zakwaterowanie kosztuje  205 USD za noc w  (165 GBP). W roku 2020 był najczęściej wybieranym i najbardziej pożądanym wynajmem noclegowym na Airbnb w Wielkiej Brytanii. Do tego stopnia, że zabezpieczył rezerwacje z ponad rocznym wyprzedzeniem.

Projekt zbudowany w ramach rodzinnej firmy Out of the Blue Ltd kosztował 100 000 funtów (124 000 USD), ale inwestycja sprzed 5 lat już zwróciła się z nawiązką.

Zaprojektowaliśmy AirShip 002 początkowo tylko dla zabawy, ale potem pojawiła się idealna działka, wiec postanowiliśmy ja zagospodarować – powiedział 75-letni architekt.

Na początku nie zamierzaliśmy go wynajmować. Myśleliśmy tylko, że będzie to idealne miejsce na taki dom. To był zupełnie nowy projekt i nigdy wcześniej nie był realizowany  Chcieliśmy stworzyć coś, co można zbudować wszędzie – a każda część konstrukcji może być przenoszona przez dwie osoby. Airship ma  ponad 3000 komponentów, które zostały wycięte laserem komputerowym na zamówienie, co zajęło cztery miesięce. Konstrukcja ma wszystko, czego można potrzebować. Może być nawet off-grid z toaletą kompostową, a woda deszczowa może być zbierana z dachu i przechowywana pod panelami podłogowymi. Okno typu ważka wspaniale prezentuje  widok na okolicę. Każdy, kto tu przyjedzie, nie chce stąd wyjeżdzać. To naprawdę jest wyjątkowe miejsce.

Po sukcesie AirShip, para podjęła się dwóch innych projektów malutkich domów do wynajęcia na Airbnb.
Pilot House PH5, aluminiowa konstrukcja z 360-stopniowym widokiem, została ukończona po zaledwie sześciu miesiącach budowy we wrześniu 2020 roku. Para mieszka w pobliżu w innym domu, który sami zaprojektowali, o nazwie Eagle Rock.

statek

Ich najnowszy i najmniejszy projekt, The Captain’s Cabin, został ukończony w styczniu 2021 roku. Do tego pobytu dołączony jest nawet prezent w postaci powieści  “The Captain’s Cabin” autorstwa Alexandra McCall Smitha. The Captain’s Cabin znajduje się na dużym balkonie na dachu starego budynku kaplicy i również okazał się bardzo popularny. Wszystkie zyski z książki, wydanej przez firmę Rodericka i Amandy Out of The Blue, trafiają bezpośrednio do “transformacyjnej” organizacji charytatywnej Jamie’s Farm, która gości dzieci pokrzywdzone przez los na turnusach agroturystycznych.

Każda z tych dziwacznych budowli charakteryzuję się wspaniałymi widokami i świeżą wodą źródlaną, a ich unikalny kształt jest tym, czemu Roderick przypisuje część swojego sukcesu.

statek

Jedną z kluczowych rzeczy, nad którymi pracujemy, nawet w naszym własnym domu, jest to, że wszystkie są oparte na eliptycznych, owalnych kształtach.Odkryliśmy, że ludzie czują się bardzo komfortowo w takiej przestrzeni.  Nie ma tu kantów i ostrych narożników i w rezultacie goście czują się tu bardzo bezpiecznie. Krajobraz za oknem jest wartością dodaną. Jeśli masz bardzo małą przestrzeń, ale duży widok, działa to na ciebie bardzo dobrze.

Wybierz się na wycieczkę po Airship…

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno – przeczytaj więcej o Airbnb

Źródło: Good News Network

 

 

Dodaj komentarz