fbpx

19 maja obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków. Jak go uczcić?

Inicjatorem Dnia Dobrych Uczynków jest Fundacja Ekologiczna Arka. Jej członkowie wpadli na taki pomysł w 2005 roku, od tamtej pory inicjatywa zyskała sporą popularność i do akcji przez lata włączało się wiele firm, instytucji i przede wszystkim zwykłych ludzi, chcących zrobić coś dobrego dla innych. Jeśli jesteście wśród tych ostatnich, mamy dla was kilka propozycji, jak świętować Dzień Dobrych Uczynków.
Uśmiechaj się do innych. Z jednej strony to wydaje się proste, ale z drugiej ciężko o dobry humor, gdy np. tkwimy w kolejce na poczcie lub czekamy na spóźniający się autobus. Postarajmy się jednak nawet w takich ekstremalnych warunkach zrobić dobrą minę do złej gry. W końcu uśmiech bywa bardziej zaraźliwy niż ziewanie.
Jesteś kierowcą? Jeśli tak, to masz wiele okazji, żeby zrobić dobry uczynek. Możesz przepuszczać pieszych, nie trąbić, gdy ktoś ociąga się z ruszeniem ze świateł czy wpuścić kogoś nieporadnie starającego się zmienić pas. Oczywiście, że wszyscy się spieszymy, ale to nie powód, by na drodze widzieć tylko koniec własnego nosa.
Wyręcz kogoś z domowników. To nie twoja kolej na mycie naczyń, odkurzanie albo wyprowadzenie psa? Nie szkodzi, zrób rodzinie lub współlokatorom niespodziankę i wyręcz ich w codziennych obowiązkach.
Zrób współpracownikom kawę. Nie jest tajemnicą, że niemal każde biuro żyje dzięki napędzaniu kofeiną. Popraw więc humor swoim współpracownikom, robiąc wszystkim kawę.
Powiedz komplement. Chociaż słowa to nie czyny, lecz potrafią równie skutecznie poprawić humor. Postaraj się więc zaskoczyć otaczających Cię ludzi jakąś sympatyczną uwagą.
Nakarm potrzebujących. Kiedy zagaduje Cię ktoś w brudnym, brzydko pachnącym ubraniu, przyspieszasz kroku i udajesz, że go nie widzisz? Nie chcesz słyszeć, czy prosi o jedzenie, pieniądze czy może papierosa? Dziś zrób coś odwrotnego – kup bułki, wodę i szynkę, a następnie daj je pierwszemu napotkanemu bezdomnemu.
Pomóż zwierzakom. Przejrzyj szafę, na pewno znajdziesz w niej coś, co Tobie się już nie przyda, za to okaże się niezbędne w schronisku dla zwierząt. W końcu coś dobrego można zrobić nie tylko dla ludzi, ale także zwierzaków. A może pójść na całość i w Dzień Dobrych Uczynków wziąć pod swój dach czworonoga?
Najlepszym sposobem, by uczcić Dzień Dobrych Uczynków, jest jednak robienie czegoś pozytywnego nie tylko 19 maja, ale każdego dnia.
ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA OFICJALNĄ STRONĘ FUNDACJI ARKA – dziendobrychuczynkow.pl

Dodaj komentarz