fbpx

Studenci Politechniki Łódzkiej stworzyli niesamowity, solarny bolid

To jedyny taki pojazd solarny w Polsce, a stworzyli go studenci Politechniki Łódzkiej. – Wszystko odbywa się za pomocą energii elektrycznej, nie potrzeba tutaj ani kropli benzyny – mówi Damian z „Lodz Solar Team”. Nowoczesny bolid Eagle Two już za kilka miesięcy weźmie udział w wyścigu w Australii.

Panele słoneczne stanowiące dach samochodu ładują baterię w trakcie jazdy. – Na samej baterii jesteśmy w stanie przejechać dystans 500 kilometrów przy prędkości koło 70 kilometrów na godzinę – wskazuje jeden z konstruktorów innowacyjnego pojazdu.

Co w środku

Jak wskazuje Damian, „jest to samochód podobny do pojazdów elektrycznych”. – Nie mamy tutaj sprzęgła, wszystko jest sterowane elektrycznie, mamy jedynie gaz i hamulec – wymienia rozmówca.

Oprócz tego w środku Eagle Two znajduje się prędkościomierz, wskaźnik poboru mocy, kierownicę, przełączniki i kierunkowskazy.

Za kilka miesięcy samochód autorstwa studentów weźmie udział w wyścigu w Australii. – Na początku mamy dzień na torze, a później wyjeżdżamy na drogę z północy na południe, z Darwin do Adelaide – mówi przedstawiciel Łódź Solar Team. Jak dodaje, bolid powinien dać radę także w miejskich warunkach.

Więcej na: tvn24bis.pl

Dodaj komentarz