fbpx

2 lutego obchodzimy Dzień Pozytywnego Myślenia

Drugiego lutego przypada Dzień Pozytywnego Myślenia – święto nietypowe i zarazem bardzo potrzebne w dzisiejszym świecie.

Jak mówi pewne przysłowie: „Optymista twierdzi, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda.” Warto przyjąć tę prawdę i uwierzyć, że wszystko zmierza we właściwym kierunku.

Pomysłodawcą tego święta, jest amerykańska psycholog Kirsten Harrell. Od lat zajmuje się ona badaniem wpływu optymistycznego nastawienia na zdrowie i proces leczenia. Jej zdaniem pozytywne nastawienie może zdziałać więcej, niż nam się wydaje.

Pozytywne myślenie pomaga uwierzyć w siebie i własne możliwości, co przedkłada się na większe sukcesy w życiu codziennym. Dzięki temu znajdujemy motywacje do działań i odkrywamy siebie z najlepszej możliwej strony. Pozytywne nastawienie wpływa bardzo dobrze na stan psychiczny i samopoczucie, udowodnione jest, że optymiści lepiej radzą sobie w życiu i są mniej podatni na stres. Łączy się to z szybszymi wyjściami z problemowych sytuacji.

Patrząc przez „różowe okulary”, można dostrzec wiele dobra w świecie i w innych ludziach.

Ponadto słowa otuchy i wsparcia, które sami sobie fundujemy, są dla nas motywujące. Nawet jeśli wszystko idzie nie tak, jak powinno, należy doszukiwać się jakichś pozytywów i wyjść awaryjnych. Optymiści nigdy nie poddają się i dochodzą najdalej ze wszystkich.

Warto wiec patrzeć na życie z lepszej strony, dostrzegać pozytywne aspekty we wszystkim, co na s spotyka, to piękna i zarazem trudna sztuka, ale można jej się nauczyć. Dzięki temu życie nabiera kolorów, staje się ciekawsze. Uśmiech potrafi rozjaśnić nawet najbardziej pochmurny dzień.

2

One thought on “2 lutego obchodzimy Dzień Pozytywnego Myślenia

Dodaj komentarz