fbpx

Rodzina po 3-ch latach odnalazła swojego żółwia-uciekiniera. Daleko nie zaszedł

Rodzina z Florydy odzyskała swojego żółwia, który zaginął z ich ogrodu ponad trzy lata temu. Gada, wędrującego niedaleko ich domu, zauważyli i złapali policjanci, po czym przekazali go do ośrodka dla zwierząt egzotycznych. Tamtejsi pracownicy szybko ustalili, że żółw należy do rodziny z okolicy.

Funkcjonariusze z hrabstwa Putnam napotkali w weekend 30-kilogramowego żółwia pustynnego tuż przed tym, jak ten próbował przekroczyć ruchliwą drogę. Zachowanie żółwia wskazywało na to, że był on zwierzęciem domowym, gdyż był przyjazny i pozwalał się głaskać. Po przekazaniu go do ośrodka dla zwierząt egzotycznych, pracownicy placówki dowiedzieli się, że żółw zaginął trzy lata wcześniej.

Chociaż od momentu zaginięcia żółwia minęły trzy i pół roku, zwierzę przemieściło się zaledwie o osiem kilometrów od swojego domu. Ta wolność jednak nie była dla niego łaskawa. Pomimo trudnych warunków, które przetrwał poza swoim domem, opiekunowie w ośrodku są przekonani, że żółw wkrótce wróci do pełni zdrowia.

Teraz czeka go okres rekonwalescencji w domu u swoich właścicieli. W przyszłości może żyć nawet jeszcze 50 lat, o ile nie zdecyduje się na kolejną przygodę poza domem.

O radosnej chwili odzyskania żółwia ośrodek poinformował na swoich stronach w mediach społecznościowych.

 

Dodaj komentarz