fbpx

Zmiany w 900 sklepach Carrefour. Produkty zapakujesz do własnego pudełka

Sieć sklepów Carrefour zachęca wszystkich swoich klientów w Polsce, aby pakowali zakupy we własne pudełka. Jest to element kampanii Art For Food. Od marca, opcja ta testowana była w sklepach w Bydgoszczy i Toruniu. Teraz sieć zdecydowała się na wprowadzenie zmian we wszystkich swoich sklepach w Polsce. Na chwilę obecną jest ich około 900.

Głównym celem kampanii jest ograniczenie używania foliowych torebek, sieć zachęca, aby artykuły takie jak owoce, warzywa, sery, ryby, wędliny i ciasta klienci pakowali do własnych, wielorazowych opakowań. Pudełko w którym znajdzie się wybrany produkt zostanie oznaczone etykietą do zeskanowania w kasie. Dodatkowo pracownik sklepu upewni się, czy pojemnik nadaje się do przechowywania żywności.

Przy okazji Carrefour poinformował o tym, że we wszystkich bistro “Smacznie” można napić się kawy nalanej do własnego kubka wielokrotnego użytku.

– Redukcja korzystania z torebek jednorazowego użytku i odpowiednie gospodarowanie odpadami z tworzyw sztucznych to priorytet w działaniach proekologicznych Carrefour. To cel, który chcemy zrealizować wspólnie z klientami dla dobra naszej planety – mówi Barbara Kowalska, dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju Carrefour Polska w wywiadzie dla portalu Wirtualne Media.

– Aby go skutecznie realizować, działamy dwutorowo: wdrażając nasze własne praktyki w ramach strategii opakowaniowej Carrefour oraz oferując naszym klientom możliwości przyłączenia się do akcji „z własnym opakowaniem”. Obie te inicjatywy stały się również konkretnymi działaniami Carrefour Polska w ramach globalnego programu Act for Food. Liczymy, że dzięki temu, wielu naszych klientów zmieni na stałe swoje nawyki zakupowe – dodaje Kowalska.

One thought on “Zmiany w 900 sklepach Carrefour. Produkty zapakujesz do własnego pudełka

  • 24 lipca 2019 at 11:00
    Permalink

    Super! Akurat mam Carrefour na osiedlu. Chętnie bym pakowała do swoich pudełek, ale często boję się, że sprzedawca się na to nie zgodzi.

    Reply

Dodaj komentarz