fbpx

Tom Justyniarski jeździ po Polsce i uczy dzieci miłości do zwierząt. Dlaczego to takie ważne?

Tom Justyniarski to pisarz i obrońca zwierząt. Dotychczas uratował ponad 1000 zwierzaków. Jego misją jest szerzenie miłości, empatii i szacunku do wszystkich istot żywych. Jest miłośnikiem zwierząt, rzecznikiem praw zwierząt oraz pisarzem książek dla dzieci, autorem lektury szkolnej „Psie troski”, które zajęły I miejsce w rankingu TOP 10 Ministerstwa Edukacji Narodowej. Autor odwiedził w szkołach już ponad 300 tysięcy dzieci. Jego autorskie zajęcia nazywają się „Lekcjami miłości do zwierząt” i nie ma dziecka, które nie było by zachwycone jego zajęciami oraz jego książkami. Dzięki lekturze szkolnej autor dociera do milionów dzieci. Po prostu drugi Korczak, niekonwencjonalny pedagog i najlepszy nauczyciel w Polsce. Pomysłodawca oraz propagator tzw.: „Pedagogiki serca”.

Tom Justyniarski uważa, że każde dziecko powinno wychowywać się z psem lub kotem lub jakimś innym zwierzakiem. Pedagog wymienia 9 korzyści, dla których dziecko powinno wychowywać się ze zwierzętami:

  1. Dzieci, które wychowują się ze zwierzętami rzadziej chorują.
  2. Zwierzęta domowe dodają dzieciom pewności siebie.
  3. Obecność zwierzaka uodparnia organizm, a także pomaga w walce z alergią i astmą
  4. Zwierzęta uspokajają i oddalają lęki, a także uczą pewności siebie.
  5. Wymuszają aktywny i zdrowy tryb życia.
  1. Wzmacniają więzi rodzinne.
  2. Poprzez kontakt z psem czy kotem dziecko uczy się komunikacji z ludźmi.
  3. Zwierzaki to najlepsi przyjaciele, którzy kochają bezinteresownie i otwierają nam serca.
  4. Zwierzęta poprzez zabawę uczą dzieci co to prawdziwe szczęście.

Tom Justyniarski od 9 lat spotyka się z najmłodszymi i uświadamia im jak ważną rolę pełnią w naszym życiu zwierzęta i ile radości potrafią dać w zamian za dobre traktowanie.

Wraz ze swoim psem Lusią pokonał 200 tysięcy kilometrów odwiedzając przedszkola, szkoły,  poprawczaki i uniwersytety trzeciego wieku. Aotor jeździ na spotkania autorskie nie tylko po Polsce, ale i po całym świecie. W Wielkiej Brytanii Tom  jako przyjaciel dzieci i zwierząt otrzymał „Dyplom Uśmiechu i Uznania dla Ambasadora Polskości w Anglii”, a jego książki zostały wprowadzone w szkołach polonijnych jako lektury obowiązkowe: „Psie troski” dla dzieci klas 2, „Mój przyjaciel bocian” dla klas 4, a „Kocia mama” dla klas 5.

Tom jest inicjatorem pierwszego na świecie „Okienka Życia dla zwierząt”,  słynnej akcji „Dzieci czytają psom w schroniskach”. Rozpropagował także szkolne koła „Anioły ze szkoły”. Dotychczas wydał trylogię dla dzieci: słynne „Psie troski”, a także „Mój przyjaciel bocian” oraz „Kocią mamę”, a także bajkę o tym co w życiu najważniejsze czyli opowieść o przyjaźni i szczęściu pt.; „Książę i rumak”.  Już wkrótce zostaną wydane kolejne jego książki, a trochę ich jest, bo autor lektury szkolnej napisał 11 książek dla dzieci. Wszystkie oparte są na faktach. Autor pisze również słowa do piosenek. Jedną z nich „Balladę o piesku ze schroniska” śpiewa m.in. znana wszystkim dzieciom Majka Jeżowska.

Tom uratował tak dużo zwierząt, że ma o czym opowiadać dzieciom. Zawsze pisze i mówi z przesłaniami. Głosi, że tylko w symbiozie ze zwierzętami i przyrodą my ludzie możemy stworzyć piękny kochający raj na ziemi. Tom Justyniarski jest otwarty na spotkania w bibliotekach, przedszkolach i szkołach. Podajemy kontakt do autora: nr tel: 690935300 lub https://www.facebook.com/tom.justyniarski . Polecamy te wyjątkowe spotkania dla dzieci.

 

Dodaj komentarz