fbpx

„Książka za worek śmieci”. W Warszawie odbędzie się nietypowa akcja sprzątania plaży

W sobotę 27 lipca 2019 r. o godz. 11:00 wystartuje w stolicy nietypowa akcja ekologiczna. Mieszkańcy mają wspólnie wyruszyć w miasto w celu zebrania śmieci z miejsc, które wymagają interwencji. Wolontariusze w zamian za worek zebranych odpadów otrzymają książkę.

Mieszkańcy Warszawy mają w najbliższym czasie okazję, aby wziąć udział w proekologicznej akcji. Tym razem ma ona na celu posprzątanie plaży miejskiej. Każdy uczestnik akcji który uzbiera pełen worek śmieci, dostanie w prezencie książkę. Wśród pozycji znalazły się m.in. przewodniki, reportaże, książki podróżnicze i dla dzieci. W sumie do rozdania jest 40 książek dla 40 pierwszych zarejestrowanych osób. Akcja startuje w najbliższą sobotę 27.07.2019 o godzinie 11.00 na Plaży Rusałka (Praska Plaża Miejska).

– Plaża znajduje się przy Wybrzeżu Helskim, na wysokości ulicy Ratuszowej. Będę na Was czekać przy punkcie plażowym Dzielnica Wisła – informuje organizatorka.

Akcja „Książka za worek śmieci” organizowana jest cyklicznie w różnych miastach Polski. Pomysłodawczynią jest Anna Jaklewicz – podróżniczka, antropolożka i archeolożka, która 27 lipca będzie zachęcać warszawiaków do działania na rzecz środowiska.

– Tego dnia kończę 40 lat. Długo zastanawiałam się jak świętować dzień moich urodzin. I stwierdziłam, że chcę go spędzić podczas wspólnej akcji sprzątania. To będą wyjątkowe urodziny, bo to ja będę rozdawać prezenty. Mam więc 40 książek czyli tyle ile kończę lat. Trafią w ręce pierwszych 40 zarejestrowanych osób – informuje Ania.

Jak dołączyć do akcji?

Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy wejść na facebookowy profil „Książka za worek śmieci” i wysłać wiadomość prywatną podając swoje imię i nazwisko oraz email. Należy jeszcze zaznaczyć, że zgłoszenie dotyczy akcji w Warszawie. Kilka dni przed akcją rozesłane zostaną maile z dodatkowymi informacjami.

 

Dodaj komentarz