fbpx

MZA. Warszawa pozbywa się diesli. Za dwa lata nie zobaczymy ich na ulicy

Autobusy z silnikiem diesla, kursujące Trakcie Królewskim, już za dwa lata zastąpione zostaną 130-stoma zeroemisyjnymi pojazdami elektrycznymi.

Miejskie Zakłady Autobusowe zastąpią kolejną partię autobusów z silnikami wysokoprężnymi ekologicznymi pojazdami zeroemisyjnymi Solarisów Urbino 18 Electric. Ich zakup ma dojść do skutku już w 2020 roku. Łącznie z nowymi autobusami, Warszawa będzie posiadać w sumie 400 pojazdów nisko i zero emisyjnych.

– Po raz kolejny jesteśmy w awangardzie zmian. Nasze deklaracje przekuwamy w czyny i kupujemy pojazdy zeroemisyjne. Robimy to w trosce o jakość powietrza i klimat – mówi Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy.

Wraz z nowymi autobusami, w Warszawie pojawi się także sieć stacji ładowania, gdzie autobusu uzupełniać będą energię. Pierwsze takie urządzenia pojawią się już w przyszłym roku. Najwięcej pętli (w sumie 6) pojawi się na Wilanowie, kolejne cztery na Chomiczówce, Dwie na Szczęśliwicach, Esperanto, Nowodworach, Browarnej i Młynowie. Nowe autobusy będę wyposażone w klimatyzacje oraz gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych.

– Ekologiczne autobusy MZA to recepta na czyste powietrze w stolicy – mówi Jan Kuźmiński, prezes zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych Sp. z o.o.

Po zakończeniu dostaw z Traktu Królewskiego znikną ostatnie autobusy napędzane olejem napędowym. Dzięki temu ma być czyściej i ciszej.

Dodaj komentarz