fbpx

Potrójny jubileusz! On ma 100 lat, ona 95. Małżeństwem są od 74 lat

Państwo Michał i Helena Kamińscy z Retkowa w gminie Szubin świętowali wczoraj potrójny jubileusz. On skończył 100 lat, ona 95, ślub wzięli w 1945 r. w kościele w Szaradowie.

W takim jubileuszu jeszcze nie brałem udziału – przyznał przed uroczystością Mariusz Piotrkowski, burmistrz Szubina.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji jubilatów, odprawioną w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brzyskorzystwi. Następnie zaproszono zaproszono gości do świetlicy wiejskiej w pobliskich Górkach Zagajnych, gdyż ta w Retkowie nie byłaby w stanie pomieścić wszystkich. Na jubileusz przybyło ponad 80 osób.

Jubilatów ucieszył liczny udział rodziny i znajomych. Nie zabrakło również delegacji z Urzędu Miejskiego w Szubinie. Burmistrz Mariusz Piotrkowski i Danuta Musiał, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego przekazali kwiaty, listy gratulacyjne oraz okolicznościowy prezent.

Podczas uroczystości jubilaci chętnie opowiadali o dawnych czasach. Oboje są w dobrej kondycji jak na swój wiek. Pan Michał Kamiński pochodzi spod Jasła. Do Królikowa w gminie Szubin przyjechał w 1939 r. Tu zastała go wojna. Pracował u jednego z gospodarzy. Poznał wtedy swoją przyszłą żonę Helenę. Małżeństwo czasie swego długiego życia dochowało się siedmiorga dzieci.

Źródło: pomorska.pl

Dodaj komentarz