fbpx

Nauczycielka z Łęknicy wita swoich uczniów w nietypowy, pozytywny sposób

Jakiś czas temu w mediach można było usłyszeć historię o nauczycielu z Północnej Karoliny w USA, który wita się z każdym ze swoich uczniów w oryginalny sposób.
Barry White Jr wprowadził tę technikę po to, aby budować bliższą relację z podopiecznymi.

Każde powitanie jest spersonalizowane na podstawie osobowości ucznia – opowiadał w wywiadzie.

Uczniowie go za to uwielbiają i codziennie chcą się z nim witać w ten sposób.

Podobny zwyczaj postanowiła wprowadzić nauczycielka z Zespołu Szkół w Łęknicy, pani Julita Jamza-Szik. Na oficjalnym facebookowym profilu szkoły opublikowano filmik z przywitania nauczycielki z uczniami. Na ścianie przed drzwiami naklejone są trzy symbole: serduszko oznacza przytulenie, symbol ręki to „piątka”, a nutka oznacza taniec. Dzieci podchodzą do nauczycielki kolejno i każde wskazuje, którą formę przywitania wybiera i w ten sposób wita się z nauczycielką.

Według relacji pani Julity, dzieci są bardzo kreatywne, niektóre opracowały specjalne układy choreograficzne, które wykonują wspólnie z nauczycielką, ale najczęściej wybierają po prostu serduszko.

Sprawia im to niesamowitą frajdę. Te trzy niepozorne znaczki wprowadzają bardzo pozytywną atmosferę w klasie – relacjonuje pani Julita w wywiadzie dla dzień dobry TVN.

Rodzice podchodzą do tego tematu bardzo pozytywnie i chętnie widzieliby podobne metody również w pozostałych szkołach.

Moc przytulania.

Czułe przywitanie, o którego formie zadecyduje dziecko, to pierwszy i jednocześnie milowy krok do tego, by dzieci zaczęły lubić swego nauczyciela i szkołę. Wiele badań dowodzi, że przytulanie korzystnie wpływa na zdrowie zarówno fizyczne, jak i emocjonalne. Badania wykazały również, że podobne zachowanie poprawia relacje z nauczycielem, a te z kolei rzutują na wyniki na nauce.

Amerykańska nauczycielka Rita Person uważa, że każdemu dziecku należy okazywać uwagę i traktować jak prymusa. Wprowadzanie dobrych relacji i nagradzanie nawet najdrobniejszych osiągnięć przekłada się na dobre relacje, budowanie zaufania w grupie i lepsze wyniki w nauce.

Person zauważa, że dzieci które są traktowane jak najlepsi uczniowie, zaczynają z czasem uzyskiwać lepsze wyniki nie tylko w nauce, ale nawet w testach na inteligencję.

Źródło: facebook, dzień dobry TVN.

 

2 thoughts on “Nauczycielka z Łęknicy wita swoich uczniów w nietypowy, pozytywny sposób

 • 27 września 2019 at 17:36
  Permalink

  Przecudowna Nauczycielka , marzenie dla dzieci i rodziców .
  To jest kropelka w oceanie ale dobre i tyle mądrości.
  Pozdrawiamy Nauczycieli z takim serduchem.

  Reply
 • 27 września 2019 at 23:16
  Permalink

  Już kilka lat temu widziałam filmik jak chińska nauczycielka takim spersonalizowanym powitaniem ze swoimi uczniami rozpoczynała każdy dzień w szkole. Bardzo to miłe, że i inni nauczyciele w wielu krajach na świecie robią to samo. To nauczyciele z powołania.

  Reply

Dodaj komentarz