fbpx

Ta para kupiła 300 akrów ziemi i stworzyła pierwszy w Indiach prywatny rezerwat dzikiego życia SAI

Małżeństwo, Pamela i Anil K Malhotra, od dwudziestu pięciu lat kupują porzucone i puste ziemie rolnicze w obszarze Karnataka’s Kodagu, w Indiach, w celu ponownego zalesienia. Jest to próba przywrócenia biologicznie zróżnicowanych lasów deszczowych, odpowiednich dla słoni, tygrysów, lampartów, jeleni, wężów, ptaków i setek innych stworzeń.

Na chwilę obecną, para jest właścicielem 300 akrów ziemi na terenie Brahmagiri (pasmo górskie w Zachodnim Ghats), gdzie mieści się również siedziba SAI (Save Animals Initative Sanctuary). To prawdopodobnie jedyny taki rezerwat, w którym znajdziemy ponad 300 różnych gatunków ptaków oraz innych rzadkich i zagrożonych gatunków zwierząt.

W tekście, który ukazał się na łamach India Times, dowiadujemy się, że w 1991 roku, sprawy wyglądały zupełnie inaczej. Wtedy Anil (75 l.) oraz Pamela (64 l.), właściciele i założyciele SAI, przybyli do tej części kraju.

Kiedy tu dotarłem, z przyjacielem, który wiedział, że chcę kupić tę ziemię, była zupełnie bezużyteczna i liczyła 55 akrów. Właściciel chciał ją sprzedać, bo nie był w stanie wyhodować tam kawy i niczego innego. – wspomina Anil, absolwent uczelni Doon, który pracował kiedyś w gastronomii oraz nieruchomościach w USA. Dla mnie i dla Pameli to było coś, czego poszukiwaliśmy całe nasze życie – dodaje.

Sprzedali dom na Hawajach, kupili pierwsze 55 akrów u podnóży Brahmagiri i rozpoczęli zalesianie. Nie obyło się oczywiście bez komplikacji prawnych, wynikających z nieprawidłowości w dokumentacji oraz długów, które mieli do spłacenia farmerzy, ale udało się.

Po zakupie ziemi, pozwoliliśmy, aby las się zregenerował. Posadziliśmy rodzime gatunki, tam gdzie to było konieczne, resztą zajęła się natura – powiedział Anil.

Dzisiaj Rezerwat SAI to blisko 300 akrów ziemi, na których przyrodnicy i naukowcy prowadzą badania nad różnymi gatunkami zwierząt, a także drzew i roślin, które mają liczne właściwości medyczne.

Couple-Converts-300-Acres-of-Barren-Land-into-Indias-First-Private-Wildlife-Sanctuary

malhotra_couple_featured

 

Źródło: youtstory.com

Tłumaczenie: Beata Miernik

Dodaj komentarz