fbpx

Grupowa medytacja dosłownie zmienia świat

Dla tych, którzy mają znikomą wiedzę na temat fizyki kwantowej, może być zaskakujące, że na pozór zwyczajny akt medytacji ma kwantowy wynik, który wpływa nie tylko na osobę medytującą, ale także na jej/jego otoczenie, a nawet cały świat.

W roku 1978 przeprowadzono badania na grupie medytujących, w wyniku których odkryto tak zwany „Efekt Maharishi”. Przez trzy tygodnie w medytacji uczestniczyło 7000 osób. Ich intencją było wywarcie pozytywnego wpływu na miasto, w którym mieszkają. W wyniku grupowej i konsekwentnej pracy, energia miasta uległa całkowitej przemianie. Wysiłek włożony w medytację okazał się tak potężny, że wpłynął na redukcję poziomu przestępczości, aktów przemocy oraz śmierci o średnio 16%. Zmniejszyła się także ilość popełnianych samobójstw i wypadków samochodowych. I co najważniejsze – aktywność terrorystyczna zmalała o 72%!

Od tego czasu przeprowadzono 50 kolejnych badań nad ważnością Efektu Maharishi. Wyniki potwierdziły – globalna medytacja ma niesamowity wpływ na świat. Badania tak wyraźnie wskazują wpływ medytacji na przekształcenie globalnych wskaźników, że zostały opublikowane w gazecie Journal of Crime and Justice.

Takie wyniki badań udowadniają, że osobista medytacja ma większą moc niż nam się wydaje. Okazuje się, że „myśli to przedmioty” – kiedy przychodzi nam do głowy myśl, jest ona formą wibracji przyczyniającej się do powstawania tego, czego doświadczamy.

Te efekty są potężne i mogą zmienić życie poszczególnych jednostek, ale kiedy ludzie zbiorą się w grupę i użyją intencji pokierowania swojej mentalnej energii na rzecz wspólnej wizji, rezultat może dosłownie zmienić świat!

 

Źródło: ewao.com

Foto: pixabay.com

Dodaj komentarz