fbpx

Schronisko w Tczewie jako prezent pod choinkę proponuje „zwierzątka”

„W związku z licznymi telefonami czy posiadamy do adopcji malutkie szczeniaczki na Święta na prezenty dla Waszych pociech, odpowiadamy… TAK MAMY! ” -taki opis do zdjęcia pluszaków wstawili na jeden z portali społecznościowych pracownicy schroniska w Tczewie (woj. Pomorskie).  Jak opisują, są to to „idealnie czworonogi na prezent dla dziecka”.

Na nietypowy pomysł wpadli pracownicy schroniska OTOZ Animals w Tczewie, którzy odbierali liczne telefony z pytaniami o zwierzęta na prezent pod choinkę. Jak się okazuje, chętnych do adopcji przed świętami jest dużo więcej niż w innych miesiącach.

– Dzwonią telefony, że dziadek chce dla wnuczki, mama dla dzieciaczka – opowiada Jacek Nowak z tczewskiego schroniska.

Dlatego, jeśli ktoś nie ma jeszcze pomysłu na prezent i zastanawia się nad psem, czy kotem, schronisko wyciszyło na przeciw takim oczekiwaniom –  pracownicy wymyślili „prezenciaki”, czyli pluszaki zapakowane w czerwoną wstążkę, które wystawione zostały przed budynkiem biura.

” Bezproblemowe, łatwe w utrzymaniu, bez uczuć, można je schować do szafy, kiedy dziecko się znudzi! Nie będą domagały się uwagi i wyprowadzania, kiedy skończą się Święta!” – czytamy dalej na portalu społecznościowym.

Pomysłowa akcja schroniska zwraca jednak uwagę na poważny problem. Często zwierzęta które w sposób nieprzemyślany stają się prezentami na święta, po niedługim czasie wracają do schroniska.

Aktywiści co roku apelują o przemyślaną adopcję. Pracownicy schronisk wymyślają różne sposoby, aby zapobiec fali adopcji na gwiazdkę. Jednym z pomysłów jest wstrzymanie adopcji w grudniu – taką akcję w 2016 i 1017 roku zorganizowało m.in. schronisko w Bełchatowie (woj. łódzkie).

Źródło: facebook.com/otoz.animals.tczew

Dodaj komentarz