fbpx

Z okazji 18 urodzin włoski rząd przekaże każdemu nastolatkowi 500 euro na książki i inne dobra kultury

Od 15 września każdy młody człowiek, który w tym roku osiągnie pełnoletniość, będzie mógł zarejestrować się na specjalnej stronie założonej przez Ministerstwo Kultury i za pomocą aplikacji o nazwie „18app” uzyskać dostęp do „kulturalnego dodatku” w wysokości 500 euro. Pieniądze te może do końca 2017 roku wydać według własnego uznania na zakup książek, ale też biletów na koncerty, biletów do kina i teatru, wizyty w muzeum, a nawet wycieczki do parków narodowych w całym kraju. Bony będzie można wydrukować i wykorzystać w sklepach stacjonarnych lub pobrać na smartfony i tablety i dokonać zakupów online.

„Inicjatywa wysyła jasny komunikat do młodzieży, przypominając im, że należą do społeczności, która wita ich po osiągnięciu pełnoletniości” – powiedział w rozmowie z dziennikiem „Corriere della Sera” parlamentarny sekretarz stanu Tommaso Nannicini, który nadzoruje inicjatywę. „W ten sposób przypomnimy im również, jak ważne jest korzystanie z dóbr kultury, zarówno dla wzbogacenia siebie jako osoby, jak i wzmocnienia struktury naszego społeczeństwa”.

Inicjatywa obejmie około 575 tysięcy młodych ludzi i ma kosztować włoski rząd około 290 milionów euro, ale Tommaso Nannicini wierzy, że będą to pieniądze spożytkowane w dobry sposób.

Władze Włoch planują podobny dodatek w przyszłym roku dla nauczycieli. Mają oni otrzymać 500 euro, które będą mogli wydać na swój rozwój zawodowy.

 

Czytaj więcej na booklips.pl

Foto: pixabay.com

Dodaj komentarz