fbpx

W Hiszpanii powstało już 50 placów zabaw dla seniorów

Place zabaw dla seniorów stały się w Hiszpanii bardzo popularne już od samego początku istnienia. Dlaczego? Dają okazję do przyjemnej aktywności fizycznej i są dobrym miejscem do zawierania nowych znajomości.
Paz Vidal, fizjoterapeuta zaangażowany w promocję placów zabaw dla seniorów powiedział: „Chcemy zmienić stereotyp seniora przychodzącego do parku tylko po to, by posiedzieć na ławce z gazetą w ręku i popatrzeć, jak bawią się jego wnuki. Na naszych placach zabaw znajdzie się miejsce zarówno dla babć i dziadków, jak i dla ich wnuków. Wspólna zabawa świetnie integruje i wzmacnia więzi rodzinne”.

21da9cb0 2a55 11e5 83fb a989a6ee9317 playground
Place zabaw dla seniorów wydają się doskonale spełniać swoją rolę. 84-letnia Franczeska regularnie bawi się na jednym z nowo powstałych placów, lubi być aktywna i wciąż cieszy się poczuciem humoru. Mówi o sobie: „Nie jestem typem osoby, która lubi siedzieć w domu. Dużo wychodzę. Gdy spędzam za dużo czasu w domu, zaczynam… nadmiernie krytykować swoje dzieci. Wy też tak macie?”.

article 1280111 09A78B72000005DC 450 468x356
Moda na place zabaw dla seniorów dotarła z Hiszpanii także do Stanów Zjednoczonych. Do tej pory powstało ich tutaj 50 i w planach jest budowa kolejnych. Zabawa łączy ludzi w różnym wieku, niwelując różnice pokoleniowe. Pomaga także zrelaksować się zarówno dzieciom, jak i seniorom.

{youtube}=4tziIhuTB1M{/youtube}

Byłoby cudownie gdyby ten pomysł przyjął się również w Polsce.

Źródło: ca.news.yahoo.com, upworthy.com

Dodaj komentarz