fbpx

Niesamowite prace autorstwa Erika Johansson

 

Erik Johansson, szwedzki fotograf, cztery lata temu był jeszcze studentem inżynierii komputerowej, a już wtedy zachwycał swoimi pracami.

Dziś to na co patrzymy to niezaprzeczalnie zawodowstwo. Fotografie wywołują podwójne wrażenia: z jednej strony są zupełnie nieprawdopodobne i oderwane od rzeczywistości, a jednocześnie, dzięki zaawansowanej umiejętności retuszu, wyglądają niemalże na prawdziwe.

Johansson, zanim przeniesie wizje na papier, kreuje najpierw pomysł w swojej głowie. Erik mówi, że rysuje odkąd pamięta. Być może ma to związek z jego babcią, która była malarką. Niemniej jednak dopiero pierwszy aparat, który otrzymał w prezencie w wieku 15 lat, otworzył przed nim zupełnie nowy świat.

Byłem przyzwyczajony do rysunku, tak więc sam proces robienia zdjęcia był nieco dziwnym uczuciem, brakowało tego momentu, w którym w tym samym czasie coś tworzysz.

Na studiach zainteresował się również retuszem i to wszystko sprawiło, że dzisiaj jest płodnym artystą, który działa na wielu różnych płaszczyznach. Niech porwie was jego świat fantazji!

creative-photo-manipulation-erik-johansson-5

creative-photo-manipulation-erik-johansson-3

creative-photo-manipulation-erik-johansson-9

creative-photo-manipulation-erik-johansson-18

creative-photo-manipulation-erik-johansson-17

 

 

Źródło: boredpanda.com

Tłumaczenie: Bata Miernik

Dodaj komentarz