fbpx

8-letni Mikołaj został Mistrzem Europy w trialu rowerowym

Mało kto wie, że 30 czerwca 2019 we włoskim mieście Brumano odbyły się Mistrzostwa Europy BIU w BikeTrialu. Reprezentujący Polskę 8-letni Mikołaj wystartował w tych zawodach w swojej kategorii Poussin i bo bardzo dobrej jeździe wygrał i zdobył tytuł Mistrza Europy. Odcinki były bardzo trudne i wymagające technicznie, ale Mikołaj popełniał bardzo mało błędów i zdobył tylko 16 punktów karnych, co dla tych odcinków było bardzo dobrym wynikiem (kolejny zawodnik miał aż 58 punktów karnych). Zdobył sobie tym uznanie nawet włoskich kibiców.

Hymn Polski i Dekoracja:

Sercem imprezy stało się lokalne centrum sportowe w Brumano oraz jego udogodnienia, w tym restauracja. Boisko do piłki nożnej służyło jako pole namiotowe i miejsce dla dwóch technicznych odcinków.

Łącznie 74 zawodników (bardzo duża liczba dla takich zawodów) musiało jeździć na pierwszym technicznym odcinku, a następnie kontynuować w 5 (grupa B) i 6 (grupa A) naturalnych sekcjach i stawić czoła technicznemu odcinkowi na końcu każdego okrążenia. Sekcje zostały zbudowane na ziemisto-skalnym gruncie, w tym na naturalnych ścianach, które wydawały się wyrzeźbione ze skały. Odcinki zostały rozrzucone po lasach otaczających Brumano, były trudne technicznie i zbudowane z drobiazgową precyzją.

Zawodnicy, od Poussin po Elitę, musieli się skoncentrować podczas całej sekcji, ponieważ naturalne ukształtowanie terenu nie pozwalało im na żadne rozproszenie uwagi. Ten typ stref był bardziej odpowiedni dla zawodników technicznych, którzy są przyzwyczajeni do treningów na przeszkodach naturalnych i zdradliwych. Pierwszy sztuczny odcinek zbudowano z betonowych bloków z dwoma spektakularnymi kaskadami wody w kolorze niebieskim, a drugi z bali i drewnianych szpuli umieszczonych w bardzo techniczny sposób. Ponadto, mimo że Brumano znajduje się na wysokości 1000 metrów nad poziomem morza, zawodnicy musieli radzić sobie z tropikalnymi temperaturami na obu okrążeniach wyścigu. To było duże wyzwanie!

Jeśli chodzi o wyniki, w kategorii Poussin zwyciężył Mikołaj Woźniak (Polska), a następnie Leonardo Ducoli (Włochy) i Noah Ernesto Moro (Włochy). Mikołaj wykazał się bardzo wysokimi umiejętnościami technicznymi. W przyszłości będziemy go obserwować.

Mikołaj wraz z kolegami z klubu MKS Trial Ochotnica

Oprócz zawodów Mikołaj jeździ też po Polsce z pokazami Trialu Rowerowego, a jego filmik na YouTube z pokazu ma prawie milion wyświetleń.

Źródło: mikolajwozniaktrial.blogspot.com, facebook.cominstagram.com/mikolajwozniaktrial