fbpx

Ten hotel zwróci pieniądze, jeśli podczas urlopu będzie padał deszcz

W Singapurze, gdzie deszcz pada przez 171 dni rocznie, jeden z hoteli znalazł innowacyjny sposób, by zapewnić, aby niespodziewane opady nie zepsuły wakacji gości.

Hotel InterContinental Singapore wprowadził pakiet „Rain Resist Bliss”, w ramach którego oferuje zwrot kosztów za jedną noc, jeśli deszcz zakłóci którąś z zaplanowanych przez gości atrakcji.

Andreas Kraemer, dyrektor generalny hotelu, w rozmowie z CNN wspominał, że pomysł na pakiet ubezpieczeniowy przeciwko deszczowi zrodził się z żartobliwej uwagi jednego z przyjaciół na temat przyszłości luksusowych podróży, sugerującej, że zapewnienie dobrej pogody byłoby szczytem luksusu.

Jednak hotel nie zamierza automatycznie wypłacać rekompensaty za każdy deszczowy dzień. Zasady pakietu przewidują zwrot kosztów, tylko jeśli opady deszczu trwają dłużej niż 120 minut w ciągu dowolnych czterech godzin dnia.

Oferta skierowana jest głównie do gości wynajmujących apartamenty, z cenami rozpoczynającymi się od 850 SGD (około 633 USD) za noc w przypadku junior suite i 4500 SGD (około 3349 USD) za apartament prezydencki. Zwrot przyznawany jest w formie bonu do wykorzystania w hotelu InterContinental Singapore w ciągu tygodnia, pokrywając koszt jednego noclegu w pokoju danej kategorii.

Kraemer poleca kilka atrakcji w Singapurze, które można odwiedzić w deszczowe dni, takich jak Muzeum Cywilizacji Azjatyckich, zwiedzanie browaru Tiger, czy zakupy w księgarni Kinokuniya.

Takie nietypowe inicjatywy pozwalają hotelom na wyróżnienie się na rynku. Na przykład, na Bali jeden z hoteli wprowadził zakaz korzystania z telefonów i urządzeń elektronicznych przy basenie, by zachęcić do wyciszenia i relaksu. Tymczasem, inne obiekty na całym świecie, w tym Park Hyatt New York, oferują pokoje zaprojektowane specjalnie do zapewnienia idealnego snu, wyposażone w urządzenia emitujące biały szum, obciążone koce i herbaty wspomagające sen.

Dodaj komentarz