fbpx

W młodości nękał kolegę ze szkoły. Gdy dorósł, odnalazł go przez Facebooka i przeprosił

Nękanie w szkole to temat często obecny w środkach masowego przekazu. Dla większości rodziców (dorosłych) rozmowa na ten temat nie stanowi problemu, jednak kiedy w młodości samemu było się kimś nękającym to już co innego.

Louie Amundson zapytany przez swoją 10-letnią córkę czy był w młodości prześladowany w szkole, postanowił być szczery i odpowiedział, że sam prześladował kolegę o imieniu Chad.

 

Wiadomość do Chada

Od skończenia szkoły przez obu panów minęło już 20 lat. Pomimo tego, Louie Amundson postanowił odszukać Chada przez Facebook. Napisał do niego: „Chcę cię przeprosić. Jeśli mieszkalibyśmy w tym samym stanie przeprosiłbym cię twarzą w twarz. Nie wiem nawet, czy pamiętasz (to, co się działo), ale ja tak”.

Dosyć szybko otrzymał odpowiedź : „Dziękuję i przyjmuję twoje przeprosiny. Jesteś jedyną osobą w ciągu ostatnich 20 lat, która przeprosiła mnie za nękanie, gdy byliśmy młodsi. Mam nadzieję, że możesz teraz dumnie powiedzieć swojej córce, że przeprosiłeś za to, co robiłeś i że wszystko jest już dobrze”- napisał Chad.

 

Spotkanie w szkole

Chad pomimo tego, iż w przeszłości obiecał sobie, że z własnej woli nigdy nie wróci do miejsca z którym miał okropne wspomnienia, zmienił zdanie pod wpływem otrzymanych wiadomości. Pokonał wiele kilometrów, aby spotkać się z Louiem, koleżankami, które były dla niego miłe, oraz nauczycielką, która zawsze go wspierała. Spotkanie dawnych wrogów bardzo wszystkich wzruszyło, a dzień zakończył się wspólnym wyjściem Loiuie’go i Chada na piwo. Być może znajomość będzie miała ciąg dalszy, ale teraz zdecydowanie bardziej przyjacielski.

 

Opracowanie : Salomea

Źródło: pl.aleteia.org

Dodaj komentarz