fbpx

7 przyjaciółek postanowiło zamieszkać razem na emeryturze, kupiły sobie wspólny dom

Kojarzycie cztery przyjaciółki z popularnego serialu „Złote dziewczyny”, które postanowiły zamieszkać razem na emeryturze? Okazuje się że siedem dziewczyn z Chin, próbuje zrobić to samo w realnym życiu. Kobiety kupiły i wyremontowały swój wymarzony, bajeczny dom, w który planują wspólnie zamieszkać na emeryturze. Więzy przyjaźni potrafią motywować do naprawdę wielkich rzeczy.

Wszystko zaczęło się od żartu w gronie przyjaciół, na początku nikt nie wziął tej propozycji na poważnie. Kto mógłby mieć na tyle odwagi, oraz środków, aby zdecydować się na coś takiego?

Jak się później okazało, kobiety zaczęły wprowadzać w życie tą spontaniczną i niepoważną z pozoru idee. Pomysł zaczął być jak najbardziej realny, kiedy jedna z przyjaciółek znalazła 700 metrowy dom na przedmieściach Guangzhou. Ich plan wspólnego zamieszkania na emeryturze powoli zaczął wchodzić w życie.

Kobiety znają się od ponad dwóch dekad i są dla siebie jak rodzina. O wspólnym spędzeniu jesieni życia zaczęły myśleć już 10 lat temu.

„Mówiłyśmy, że spotkamy się, kiedy będziemy miały po 60 lat i będziemy wspólnie żyły na emeryturze” – opowiada jedna z nich.

To co na zawsze mogło pozostać w strefie marzeń, zaczęło spełniać się w rzeczywistości w zeszłym roku, kiedy przyjaciółki uzbierały razem 4 miliony juanów (580.000 dolarów) i kupiły wspólnie posiadłość.

Opuszczony dom z czerwonej cegły został szybko przekształcony w w piękną i nowoczesną rezydencję. Trzypiętrowa posiadłość otoczona pięknym górskim krajobrazem, lasami i ogrodem, to wymarzone miejsce na spędzenie spokojnej emerytury w gronie przyjaciół.

Dom posiada wspólną przestrzeń na parterze i oddzielne sypialnie dla każdej z nich na piętrze.Wyposażenie wnętrz sprawia bardzo pozytywne wrażenie, większość mebli sprowadzona jest z Indii i Maroka.

Wszystkie mieszkanki domu uwielbiają herbatę, nie mogło więc się obyć bez wyposażenia domu w piękny pawilon herbaciany, który łączy się z domem przy pomocy drewnianego deptaka.

Choć posiadłość jest oddalona o godzinę drogi od najbliższego miasta, kobiety raczej nie powinny czuć się samotne.

„Prawdopodobnie będziemy razem gotować, grillować, śpiewać i przynosić jedzenie z okolicznych wiosek” – opowiadają przyjaciółki.

„Żartujemy, że każda z nas powinna wyćwiczyć sobie jedną umiejętność, aby uniknąć konfliktów i w przyszłości nie walczyć ze sobą. Niektóre z nas potrafią przyrządzać wspaniałe potrawy, inne znają tajniki tradycyjnej, chińskiej medycyny, gramy także na instrumentach i potrafimy uprawiać warzywa.”

 

 

Dodaj komentarz