fbpx

Polak w pojedynkę stworzył hitową grę

“Manor Lords” to gra, która zadebiutowała na platformie Steam 26 kwietnia i szybko zdobyła miano największego hitu. W szczytowym momencie gra przyciągnęła 172 tys. graczy z całego świata, co jest imponującym osiągnięciem dla tytułu od niezależnego dewelopera.

Twórcą “Manor Lords” jest Grzegorz Styczeń, który pracuje jednoosobowo pod szyldem Slavic Magic. Gra jest osadzona w realiach średniowiecza i łączy elementy zarządzania miastem, gospodarki zasobami oraz taktycznych walk w czasie rzeczywistym.

System budowy miasta w “Manor Lords” jest skomplikowany i wymaga od graczy przemyślanego planowania. Decyzje dotyczące lokalizacji budynków muszą brać pod uwagę dostępność surowców, potrzeby mieszkańców oraz warunki geograficzne terenu. Bitwy w grze charakteryzują się realizmem, gdzie formacje, pozycjonowanie i morale wojsk mają kluczowe znaczenie dla wyniku starć.

Kluczowym aspektem rozgrywki jest zarządzanie zasobami takimi jak żywność, materiały budowlane i siła robocza, które są niezbędne do rozwoju osady i utrzymania silnej armii. Dodatkowo, gra oferuje dynamiczny system zmian pogodowych i pór roku, co wpływa na działania gospodarcze i strategiczne opcje. Zimy w “Manor Lords” mogą być szczególnie trudne i wymagają odpowiedniego przygotowania od graczy.

Wierność historyczna jest jednym z wyróżników gry, zauważalna w architekturze, ubiorach postaci oraz w systemach społecznych i ekonomicznych, inspirowanych głównie późnym średniowieczem i regionem Frankonii.

Sukces “Manor Lords”, będący dziełem tylko jednej osoby, pokazuje, jak pasja i zaangażowanie mogą przekształcić wizję twórcy w pełnoprawny, popularny produkt. Gra jest dowodem na to, że nawet jednoosobowe studia mogą stworzyć coś, co zachwyci szeroką publiczność.

Dodaj komentarz