fbpx

Kanadyjski fotograf robi niezwykłe zdjęcia niedźwiedziom polarnym bawiącym się na polach kwiatowych

Chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że zimą widzimy niedźwiedzie polarne zamieszkujące śnieżne, lodowe krajobrazy, to rzadko kiedy widzimy te majestatyczne bestie w innych środowiskach, kiedy zmianie ulegają pory roku.

Kiedy przychodzi lato, niesamowitym doświadczeniem jest zobaczyć takie “niedźwiedzie szaleństwo” w które wpadają te futrzaste stworzenia. Niedźwiedzie polarne w północno-kanadyjskiej zatoce Hudson można znaleźć, bawiące się na przepięknych polach kwiatów, chrupiące świeżo złowione ryby lub polujące na wieloryby bieługi.

Podczas pobytu w domku letniskowym prowadzonym przez Churchilla Wilda w Manitobie, w Kanadzie, fotograf przyrody – Dennis Fast, uchwycił te niesamowite ujęcia niedźwiedzi polarnych podczas zabawy w kwiatach.

Wczesną jesienią niedźwiedzie polarne zaczynają już czekać na przyjście lodu w zatoce, tak aby mogły powrócić do swoich zimowych terenów łowieckich, ale przynajmniej przez ten krótki czas w lecie, mają  szansę nacieszyć się słońcem i polami pełnymi kwiatów.

 

 

 

Źródło: whitewolfpack.com

Tłumaczenie: Joanna MM

Dodaj komentarz