fbpx

Nigdy nie przestawaj dbać o siebie – najbardziej inspirujące myśli Meryl Streep

Meryl Streep uważana jest przez wielu za najlepszą aktorkę swojego pokolenia. Nic dziwnego zachwyca nie tylko grą. Jest zdania, że aktorstwo to coś więcej niż udawanie, to studiowanie ludzkiej natury. Doskonale wciela się w różne postaci. Ma na koncie 21 nominacji do Oskara i trzy statuetki. Żaden inny aktor w historii nie był tyle razy nominowany do tej prestiżowej nagrody.

Słowa tej wielkiej aktorki to niewyczerpane źródło inspiracji. Oto najlepsze wypowiedzi Mery Streep o życiu, pracy i ludziach

Nie mam już cierpliwości do pewnych rzeczy, nie dlatego, że stałam się arogancka, ale po prostu dlatego, że osiągnęłam taki punkt w moim życiu, gdzie nie chcę tracić więcej czasu na to, co mnie boli lub mnie nie zadowala. Nie mam cierpliwości do cynizmu, nadmiernego krytycyzmu i wymagań każdej natury.

Straciłam wolę do zadowalania tych, którzy mnie nie lubią, do kochania tych, którzy mnie nie kochają i uśmiechania się do tych, którzy nie chcą uśmiechnąć się do mnie. Już nie spędzę ani minuty na tych, którzy chcą manipulować. Postanowiłam już nie współistnieć z udawaniem, hipokryzją, nieuczciwością
i bałwochwalstwem. Nie toleruję selektywnej erudycji, ani arogancji akademickiej.

Nie pasuję do plotkowania. Nienawidzę konfliktów i porównań. Wierzę w świat przeciwieństw i dlatego unikam ludzi o sztywnych i nieelastycznych osobowościach. W przyjaźni nie lubię braku lojalności i zdrady. Nie rozumiem także tych, którzy nie wiedzą jak chwalić lub choćby dać słowo zachęty. Mam trudności z zaakceptowaniem tych, którzy nie lubią zwierząt. A na domiar wszystkiego nie mam cierpliwości do wszystkich, którzy nie zasługują na moją cierpliwość.

 

Myślę, że każdy kto ma zasady, znajdzie swoją drogę. Zrozumie siebie i to będzie przełom. W końcu dowie się, co jest dla niego odpowiednie. Nie to, co powiedziała matka. Nie to, co powiedziała pewna aktorka. Nie to, co ktoś mówił, ale cichy, cichy głos gdzieś w środku nas.

Z chwilą gdy zaczynasz dbać o to, co myślą inny, przychodzi moment, w którym przestajesz być sobą.

Prawdziwa wolność polega na zrozumieniu, że mamy wybór, komu i w jakim stopniu dajemy władzę nad nami.

 

Moja rada? Nie marnuj tyle czasu na martwienie się o swoją twarz czy wagę. Rozwijaj to, co robisz, w co wkładasz swoje serce.

Ludzie mówią mi: „Grałaś tak wiele silnych kobiet”, a ja odpowiadam im: „Czy kiedykolwiek powiedziałeś mężczyźnie:” Grałeś tak wielu silnych mężczyzn?

Niech nikt nie pozbawia mnie zmarszczek z czoła uzyskanych przez zachwyt nad pięknem życia, ani tych z moich warg, które pokazują, ile się śmiałam i ile całowałam, ani worków pod oczami – w nich jest pamięć o tym, ile płakałam. Należą do mnie i są piękne.

Jako nastolatka marzyłam o tym, by zostać księżniczką i wyjść za mąż za księcia Karola. Przyznałam mu się do tego, gdy kiedyś się spotkaliśmy. Przykro mi, że się nam nie udało. Żartuję oczywiście. Mówiąc serio, pamiętam, że zawsze najbardziej zależało mi na tym, by mieć rodzinę. Zawód nie był ważny, wbrew pozorom nie pragnęłam wcale aż tak bardzo zostać aktorką. Tym bardziej że aktor, jak wiadomo, ciągle jest w podróży, ciągle pracuje i nie przywiązuje się do ludzi. Na szczęście zdążyłam się przekonać, że w rzeczywistości jest trochę inaczej. I bardzo się cieszę, że mam taką pracę. Chyba oszalałabym, siedząc w biurze przed komputerem przez 50 dni w roku. A o czym marzę teraz? Tak naprawdę o jednym: aby mieć więcej czasu dla swoich najbliższych. Tego mi najbardziej brakuje.

Kobiety całe życie muszą grać. A gra to nie tylko udawanie. To także zdolność wyobrażenia sobie czegoś, co nie istnieje, ale jest możliwe.

Jak sam sobie prasujesz, to woda sodowa do głowy ci nie uderzy.

 

2 thoughts on “Nigdy nie przestawaj dbać o siebie – najbardziej inspirujące myśli Meryl Streep

 • 19 maja 2019 at 12:19
  Permalink

  świetna aktorka, Świetna osobowość, super człowiek, KOBIETA!:)
  tak sie przynajmniej wydaje z tego, co sie czyta i widzi na ekranie lub w innych mediach

  Reply
 • 23 czerwca 2019 at 08:10
  Permalink

  Ona gra całą sobą i jest taka naturalna
  Uczciwie oddaje osobowości granych postaci dlatego, źe sama jest uczciwa. Uwielbiam filmy z Meryl.

  Reply

Dodaj komentarz