fbpx

12-latek ukończył studia. Otrzymał stopnie naukowe z pięciu dziedzin

Dwunastoletni Clovis Hung zasłynął jako najmłodszy absolwent kalifornijskiej uczelni Fullerton College, uzyskując tytuły naukowe w pięciu dziedzinach.

W Fullerton College w Kalifornii, 12-letni młodzieniec został absolwentem z pięcioma tytułami naukowymi. Clovis Hung rozpoczął swoją edukacyjną przygodę w 2020 roku, będąc wtedy zaledwie dziewięcioletnim chłopcem. Matka Clovisa zdecydowała o wycofaniu go ze szkoły podstawowej, argumentując, że publiczne instytucje edukacyjne nie są w stanie zaspokoić intelektualnych potrzeb jej syna. Wtedy podjęła decyzję o zapisaniu go do college’u.

Jak wyznała w wywiadzie dla “New York Post”, chociaż Clovis ma zaledwie dwanaście lat, jest “dojrzaly, pracowity, zdyscyplinowany i niezwykle zmotywowany”.

Fullerton College proponuje unikalny program “The Special Admit”, który umożliwił Clovisowi rozpoczęcie nauki na uczelni już w wieku dziewięciu lat. W tym samym czasie Clovis ukończył również program edukacji domowej prowadzony przez jego matkę.

Kenneth Collins, jeden z nauczycieli na Fullerton College, przyznał, że początkowo miał obawy co do tego, jak dwunastolatek będzie radził sobie z innymi studentami, ze względu na różnice wieku i stadium rozwoju. Te obawy okazały się jednak nieuzasadnione. Clovis to wspaniałe połączenie dziecka i studenta. Jest na tyle dojrzaly, że inni traktują go z powagą, a jednocześnie otaczają go opieką, jakby był młodszym bratem — zauważył.

20 maja Clovis Hung stał się absolwentem, zdobywając dyplomy w pięciu dziedzinach: historii, naukach społecznych, zachowaniach społecznych i samorozwoju, sztukach i ekspresjach ludzkich, a także matematyce.

Na przyszły rok szkolny Hung został wybrany na senatora studentów, co oznacza, że zanim zacznie składać wnioski o przyjęcie na uniwersytet, będzie uczestniczył w specjalnych kursach STEM.

Przed Clovisem Hungiem, który ma teraz dwanaście lat, do Fullerton College uczęszczał również trzynastoletni Jack Rico, który ukończył studia w 2020 roku, zdobywając cztery stopnie naukowe.

Dodaj komentarz