fbpx

Złodziej chodził po bloku i chwytał za klamki, dopóki nie trafił na mieszkanie policjanta

Poszukiwany listem gończym 37 – letni mieszkaniec Chorzowa został zatrzymany w Głogowie, dzięki szybkiemu działaniu asp. Krystiana Biegajły. Mężczyzna chodził po jednym z głogowskich bloków i chwytał za klamki, sprawdzając czy mieszkania są otwarte. Nie spodziewał się, że ruszy za nim w pościg wprawiony maratończyk, do tego policjant.

Krystian Biegajło, który na co dzień pełni służbę na stanowisku zastępcy oficera dyżurnego, miał tego dnia wolne. Policjant przebywał w mieszkaniu wraz z dwójką swoich dzieci. W pewnym momencie usłyszał odgłos chwytania za klamkę. Okazało się, że podejrzanie zachowujący się mężczyzna chodził po bloku i sprawdzał, czy któreś z mieszkań jest otwarte.

Biegajło szybko się zorientował, że nieznany mu mężczyzna, chodząc po klatce schodowej, sprawdza w ten sposób kolejno wszystkie drzwi. Wybiegł z mieszkania i ruszył w pościg za domniemanym złodziejem, który zdarzył już wyjść z budynku. Biegnąc za nim, zawiadamił jednocześnie oficera dyżurnego KPP w Głogowie. Mężczyzna uciekał w stronę osiedla domów jednorodzinnych. Po kilkuset metrach policjant dogonił go i zatrzymał. Na nieszczęście uciekającego, funkcjonariusz biega górskie maratony.

Mężczyzna stawiał opór, na miejsce jednak szybko przyjechał patrol prewencji. Okazało się, że zatrzymany to mieszkaniec Chorzowa, poszukiwany przez tamtejszą policję listem gończym.

Nie był to pierwszy bohaterski wyczyn w karierze policyjnej Krystiana Biegajły. Aspirant w roku 2014 został odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Krzyżem Zasługi za Dzielność i Odwagę w trakcie wykonywania czynności służbowych. Z narażeniem własnego życia uratował tonącego człowieka.

Źródło: glogow.policja.gov.pl

One thought on “Złodziej chodził po bloku i chwytał za klamki, dopóki nie trafił na mieszkanie policjanta

  • 21 lutego 2018 at 12:14
    Permalink

    I tylko tacy powinni być w policji. Gratulacje

    Reply

Dodaj komentarz