fbpx

Mężczyzna zrobił dla swoich córek lodowy Hogwart

Pewien Kanadyjczyk postanowił stworzyć lodową makietę Hogwartu dla swoich córek, które są fankami serii książek o Harrym Potterze.

Kelly Davies z Alberty pasjonuje się rzeźbieniem. Przy produkcji swoich dzieł posługuje się piłą łańcuchową i dość sporymi bryłami lodu. Tworzy z nich prawdziwe cuda. W ubiegłym roku powołał do życia podwodny świat.

W tym roku tematem przewodnim miał być świat Harry’ego Pottera. Na pomysł wpadły córki Daviesa – 8-letnia Anna i 6-letnia Julia, które są wielkimi fankami świata stworzonego przez J.K. Rowling. Pociechy zażyczyły sobie, żeby w ich ogródku stanęła lodowa replika Szkoły Magii i Czarodziejstwa.

Projekt lodowego Hogwartu zawiera Wielką Salę z repliką tronu Dumbledore’a. Wszystko zostało ozdobione elementami charakterystycznymi dla magicznego zamku. Dodatkowym elementem jest zjeżdżalnia dla dziewczynek.

Davies tworzy lodowe bryły, pakując śnieg do specjalnie stworzonych, drewnianych skrzynek. Finezyjne kształty wycina za pomocą piły łańcuchowej. Dzieci artysty zakochały się w Harrym Potterze latem 2017 roku. Starsza córka Daviesa przeczytała wszystkie książki w 3 tygodnie, młodsza oglądała filmy ze swoją siostrą. Jesteśmy Ciekawo co Davies przygotuje za rok?


Źródło: ctvnews, cbc.ca

Dodaj komentarz