fbpx

Siostry kapucynki “walczą” o remont domu dziecka

Siostry kapucynki wybrały nietypową metodę zbierania pieniędzy na remont domu dziecka. Nagrały filmik, na którym szykują się do walki. Walki o bezpieczeństwo swoich podopiecznych.

Siostrom kapucynkom z Siennicy sprzęt sportowy nie jest obcy. Siostry postanowiły poprawić formę w siłowni, bo przed nimi wielki remont. Muszą przebudować dom dziecka, który prowadzą i potrzebują na to aż 300 tys. zł. Nagraniem umieszczonym w internecie chcą poruszyć serca internautów i zachęcić ich do wpłat.

Dom dziecka w Siennicy pod Mińskiem Mazowieckim siostry kapucynki prowadzą od ponad 20 lat, wychowały już 80 dzieci. W tej chwili mają 10 podopiecznych, ale dom do końca tego roku trzeba przebudować. Dostosować budynek do nowych przepisów sanitarnych i przeciwpożarowych. Pokoje dzieci przenieść na parter do kaplicy, a kaplicę przenieść na piętro.

– Już rok zbieramy pieniądze, jeździmy po parafiach, robimy zbiórki charytatywne, ale nie jest to wystarczające – mówi w wywiadzie dla Polsat News Cecylia Pytka.

“Od ponad dwudziestu lat prowadzimy Dom Dziecka w Siennicy. Bywało różnie ale zawsze dawałyśmy radę. Niestety teraz budynek wymaga kompleksowej modernizacji i dostosowania do wymogów sanitarnych i p.poż. Chodzi o bezpieczeństwo dzieci, więc podejmujemy wyzwanie. Koszty przedsięwzięcia są bardzo duże, stąd nasza prośba o wsparcie”

Pomysł na nagranie podsunęła im zaprzyjaźniona firma, która ufundowała sprzęt sportowy dla wychowanków. Filmik jest dostępny od niedzieli, obejrzało go już ponad 6 tys. osób. Pierwsi darczyńcy już zadeklarowali wpłaty.

Walką o przyszłość domu dziecka chcą zarazić więcej osób. Apelują o przekazywanie cegiełek. Wpłat można dokonywać na konto: 46 1240 2702 1111 0000 3041 6899 z dopiskiem “Na remont Domu Dziecka”.

Źródło: Polsat News, facebook.com

Dodaj komentarz